Advert

Afrin'de harita değişti! 1 günde 6 köy

TSK'nın Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nda bugün 27. gün. Bölgeden son dakika haberler gelmeye devam ediyor. TSK'dan yapılan açıklamada şu ana kadar 1528 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Afrin'de bugün 6 köy daha teröristlerden temizlendi. Toplamda teröristlerden arındırılan bölgelerin sayısı 63'e yükseldi. Teröristlerden temizlenen Darmık Dağı'nda da hareketlilik yaşanıyor

Afrin'de harita değişti! 1 günde 6 köy
Bu içerik 513 kez okundu.
6. KÖY DE TERÖRİSTLERDEN ARINDIRILDI
 
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Harab Summak köyünü teröristlerden arındırdı.
 
AA'nın bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in batısındaki Racu beldesine bağlı Harab Summak köyünü terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.
Öğle saatlerinde Duraklı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Divan Fevkani köyleri de teröristlerden temizlenmişti.
 
TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 42'si köy, 3'ü köy altı yerleşim ve 17'si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 63 noktayı örgütten kurtarmış oldu.
 
Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:
 
"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Harab Summak köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye ve Divan Fevkani köyü ve ona hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi."
 
TSK'DAN AÇIKLAMA
 
TSK'dan yapılan açıklamada, "'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde, Kara ve Hava operasyonları sonucunda 43 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1528 olmuştur." denildi. 
 
ABDULLAH AĞAR: BU SAYI AFRİN'DEKİ TERÖRİST SAYISININ YÜZDE 15'İ
 
Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı'nın 27. gününde bin 528 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Açıklamanın ardından sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlayan Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, "Bu rakam oransal olarak Afrin bölgesinde olduğu değerlendirilen toplam terörist yükünün yaklaşık % 15'ine karşılık geliyor." dedi.
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERDOĞAN'DAN MİLLİ TAKIMA TEBRİK
ERDOĞAN'DAN MİLLİ TAKIMA TEBRİK
TÜRKİYE SONU OLDU!
TÜRKİYE SONU OLDU!