Advert

TUZLA'DA BİR HOŞ SEDA

Dergimizin bu ayki konuğu Devlet Sanatçısı, Türk Sanat Müziği’ne kendini adamış, müzik ve şarkı söylemek benim hayatım diyen, gerçek bir Tuzla’lı Seda Gökkadar.

TUZLA'DA BİR HOŞ SEDA
Bu içerik 1477 kez okundu.

1977 Tuzla doğumlu, ilk ve ortaokulu Tuzla’da okuyan, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitim Bölümü mezunu, 1999 yılında TRT sınavlarını kazanarak, TRT’ye giren ve 2008 yılında Devlet Sanatçısı unvanını alan, Dr. Behiye Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi ve Pendik Lisesi’nde müzik öğretmenliği de yapan Seda Hanım, Tuzlapress Dergisi’ni evinde ağırladı.

TRT Müzik ilk kurulduğunda, Boğazdan canlı yayınlanan Gecenin Sesi programını sunan Seda Gökkadar, daha sonra hafta içi her gün yayınlanan Türk Klasik Müziği’ne emek veren konukların ağırlandığı, Radyo Günleri programı ile tüm sanatçıların ve ünlü konukların ağırlandığı Stüdyo 1 programının da sunuculuğunu yaptı. TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı olan, TRT’nin marka programı Akşam Sefası’nda 9 yıl solistlik yapan Gökkadar, 1999 yılından bu yana da Tuzla Belediyesi’nin Türk Sanat Müziği Korosu’nu çalıştırırken,Tuzla’da herkesin etkinliklerinde tercih ettiği bir isim oldu.

İlçemiz Tuzla’da 3 Belediye Başkanı ile de çalışan Gökkadar, Sanat ve Sanatçı dostu dediği Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya ayrı bir sayfa ayırarak “Musikiye verdiği değere, yaptığı hizmetlere minnettarım, kendisine teşekkür ediyorum.” sözleri ile ifade ediyor.

Timur Selçuk, Mehmet Emin Bitmez, Şazkar Topluluğu ile çalışan Gökkadar, pop müziğin ünlü ismi Tarkan’ın Alaturka albümünde, Fahir Atakoğlu ile beraber şarkı söylerken, 2018 yılbaşı gecesi gene Türk Sanat Müziği’nin üstatlarından Mustafa Keser ile yılbaşı programını sunarak adını bir kere daha duyurdu.

Birçok toplu karma albüm çalışmalarında bulunan, Tuzla’nın Seda’sı şimdi ilk solo albümü ile müzik dünyasına merhaba demeye hazırlanıyor.

TRT İstanbul Radyosu Şefi Hasan Esen ile “SADA” (Ses) isimli albümünde çalışan Gökkadar, Hasan Esen, Uğur Gür, Fatma Onur, Yusuf Nalkesen ve Halit Çelikoğlu’nun eserlerinin de içinde bulunduğu yeni albümünde Ahmet Özhan ile de Dilruba isimli Tango da beraber düet yapacaklar.

Türk Sanat Müziği’nin efsane ismi Ahmet Özhan’ın sesi ile destek olduğu ‘’SADA’’ albümü 2 ay içerisinde müzik marketler de yerini alacak. “Türk Müziği’nde hayaline kavuşanlardan biriyim” diyen Gökkadar “İdealim TRT Sanatçısı olmaktı, Allah’a şükür bunu da başardım, bundan sonra hedefim bu işe mirasları çoğaltarak, projelere imza atmak, Türk Müzik severlere bir armağan, bir miras bırakmaktır” diyor ve en güzel miras kendi emeği ile yapılan çalışmalardır diyerek duygularını dile getiriyor.

26 Şubat’ta Lefkoşe’de, Tuzla Belediyesi Türk Sanat müziği Korusu ile Kıbrıs Türk Sanat Müziği Korusu’nun bir araya geleceği ortak kardeş korosuna hazırlanan Gökkadar’a Tuzla’yı sorduk; Seda Gökkadar, Tuzla deyince ne dersiniz dediğimizde “ Çocukluğum, huzur, nereye gidersem gideyim samimiyeti ve mutluluğu bulduğum tek yer” diyerek ifade ediyor.

Türk Sanat Müziği’nin, Tuzla’dan yetişen mütevazi kişiliği ile sevilen, güzel insan, bizi misafir ederek dergimize konuk olan, Seda Gökkadar’a Tekses Medya Tuzlapress Dergisi olarak teşekkür ediyor, bundan sonraki sanat hayatında ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

TEKSES MEDYA TUZLAPRESS DERGİSİ ÖZEL RÖPORTAJI

tuzla seda gökkadar tuzlapress
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERDOĞAN'DAN MİLLİ TAKIMA TEBRİK
ERDOĞAN'DAN MİLLİ TAKIMA TEBRİK
TÜRKİYE SONU OLDU!
TÜRKİYE SONU OLDU!