Advert

Reuters: Esad rejimine bağlı güçler Afrin'e girmeye başladı

Suriye'de Esad yanlısı grupların Halep'ten Afrin bölgesine girmeye başladığı iddia edildi. İddiayı, Lübnan merkezli Hizbullah'ın askeri medya birimi ortaya attı.

Reuters: Esad rejimine bağlı güçler Afrin'e girmeye başladı
Bu içerik 362 kez okundu.

Lübnan merkezli Hizbullah'ın askeri medya birimi, Suriye hükümetini destekleyen "Halk Birlikleri"nin Afrin bölgesine girmeye başladıklarını ileri sürdü.

Esad yanlısı grupların Nubul kasabasının kuzeyindeki El-Ziyara geçiş noktasından Afrin'e geçtikleri belirtildi.

AĞAR: TÜRKİYE'Yİ TUZAĞA DÜŞÜRME ÇABASI

NTV'ye konuşan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, "Bir tahrik, provokasyon var. Silahlı Şii milis olduğu ifade edilen konvoyun arkasında kim var? Bu konuda soğukkanlı bir refleks ortaya konup doğru çözümlenmezse PKK'nın amacına hizmet eder. Burada Türkiye'yi de mezhebi ayrımcılığın içine sokarak bir başka tuzağın içine düşürme, bir tahrik var açık. Bizi provoke etmeye çalışan ve bizi bir takım oldu bittiler içine sokmaya çalışan tuzaklar çıkıyor. Rejime yarar bir fotoğraf olmadığı da aşikar. Suriye'yi parçalayan bir örgüt var. Bunun karşılığında Suriye'nin üniter yapısından yana tavır koyan Türkiye var" dedi.ERDOĞAN "SONUÇLARI OLUR" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı telefon görüşmesinde "Suriye rejimi bu yola girerse sonuçları olur" uyarısında bulunmuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, da "Eğer rejim, YPG'yi temizlemek için girerse problem yok, YPG'yi korumak için giriyorsa bizi, Türk askerini hiç kimse durduramaz" açıklaması yapmıştı.

https://www.f5haber.com/gundem/esad-gucleri-afrin-e-girmeye-basladi-haberi-1010754/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERDOĞAN'DAN MİLLİ TAKIMA TEBRİK
ERDOĞAN'DAN MİLLİ TAKIMA TEBRİK
TÜRKİYE SONU OLDU!
TÜRKİYE SONU OLDU!