Advert

BAŞKAN YILDIRIM YAŞLILAR HAFTASINI KUTLADI.

Gebze'de yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şube Başkanı Nihat Yıldırım 18-24 Mart Yaşlılar Haftası olması münasebetiyle bir açıklama yaptı.

BAŞKAN YILDIRIM YAŞLILAR HAFTASINI KUTLADI.
Bu içerik 485 kez okundu.
Advert

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şube Başkanı Yıldırım “Tüm canlılarda olduğu gibi, insanlarda doğar, büyür, gelişir, olgunlaşır, yaşlanır ve ölürler. Görüldüğü gibi yaşlılık, yaşamın son evresini içermektedir. Kimileri için yaşlılık bir yıkım dönemi olarak algılanırken, kimileri içinse yaşlılık yaşamın altın çağı olarak algılanmaktadır. Türkiye’de, sosyal hizmetler 1983 tarihinde yürürlüğe giren, 2828 sayılı “Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı bu amaçla görevli ve yükümlüdür. Tüm dünyada her yıl 18–24 Mart tarihleri arası “ Dünya Yaşlılar Haftası” olarak kutlanmaktadır. Yaşlıların toplumdaki yeri ve önemini bir kere daha hatırlayarak, onları sadece yılın bir günü veya bir haftası değil, onların toplumumuza sağladıkları katkılarla her zaman hatırlanmaları gerektiğinin daha önemle vurgulanması için ilan edilen önemli bir haftadır. Kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da bizim için o kadar önemli olmalıdır. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır." diyerek sözlerine devam etti.

Başkan Nihat Yıldırım "18-24 Mart simgesel bir tarih olarak değerlendirilmelidir. "Her zaman değerli olan büyüklerimize saygı ve değer, kısa bir zaman dilimine sıkıştırılamaz. Zamanın simgeleştirilmesindeki amaç, değerlerimizi canlandırmak, topluma, toplum olmanın temel ödevini hatırlatmaktır. Yaşlılarımızla deneyim ve birikimlerini paylaşmalı, onların yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkân sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Bu toplumumuzun saygın bireyleri olan yaşlılarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur. Unutulmamalıdır ki onlar bugünün yaşlıları, bizler ise yarının yaşlılarıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin “ Yaşlılar Haftasını” kutluyor, yaşama sevinçlerinin artarak huzurlu ve sağlıklı bir şekilde devam etmesini diliyor, saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

tuzla müsiad gebze şubesi nihat yıldırm
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
"DAHA İYİ OLACAĞIZ"