Advert

Mehmet Şimşek istifa mı etti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamuoyuna açık olarak yaptığı ilk değerlendirmelerin ardından, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in istifasını Başbakana ilettiği iddiaları kulislerde konuşulmaya başlandı. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama geldi.

Mehmet Şimşek istifa mı etti?
Bu içerik 465 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuoyuna açık olarak yaptığı ilk değerlendirmelerin ardından, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in istifasını Başbakana ilettiği iddiaları kulislerde konuşulmaya başlandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM DEVREYE GİRDİ

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre Yıldırım'ın devreye girerek bu girişimi önlediği, konunun Cumhurbaşkanına da iletildiği öne sürüldü. Şimşek'in de son üç günden beri kamuya açık programlar yapmayarak, sessiz kalmasının eleştirilerden kaynaklandığı dile getirildi. MYK'da yapılan bu değerlendirmelerin ardından, ilgili bakanlara, faizlerin aşağı çekilmesiyle ilgili çalışma yapmaları talimatı verildiği öğrenildi.

İBRAHİM KALIN'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kalın, Mehmet Şimşek'in istifa iddialarına da değindi.

"BİZE GELEN BİR ŞEY YOK"

Mehmet Şimşek'in istifa ettiği iddiasına ilişkin Kalın, "Bu şu anda bir iddia. Bize gelen bir şey yok bununla ilgili." dedi.

https://www.f5haber.com/gundem/mehmet-simsek-istifa-mi-etti-haberi-1024426/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
"DAHA İYİ OLACAĞIZ"