Advert

İSTANBUL EMNİYETİ'NDEN ŞEHİTLER İÇİN...

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Türk polis Teşkilatı kuruluşunun 173. Yılı ve Polis Haftası dolayısıyla tüm şehitler için Mevlid-i şerif okutturdu.

İSTANBUL EMNİYETİ'NDEN ŞEHİTLER İÇİN...
Bu içerik 640 kez okundu.
Advert

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Türk polis Teşkilatı kuruluşunun 173. Yılı ve Polis Haftası dolayısıyla tüm şehitler için Mevlid-i şerif okutturdu.

İstanbul’un 7 ilçesinde ayrı camilerde okutulan Mevlid-i Şerif’e, bölgede bulunan halk yoğun ilgi göstererek camileri doldururken, Emniyet Müdürleri ve Polis Teşkilatı da katılım sağladı.

Okutulan Mevlid-i Şerif’lerden bir tanesi de ilçemiz Tuzla’nın da katıldığı, Pendik 15 Temmuz Şehitler Camii’nde gerçekleşti.

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Eyüp Sabri Öksüz, Tuzla İlçe Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atalay ve çevre ilçelerdeki Emniyet Müdür ve Müdür Yardımcıları ile İlçe Başkanları, Müftüler, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Polis Memurların ve halkın katıldığı Mevlid-i Şerif’de şehitlerimiz içinde dualar okundu.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği Mevlid-i Şerif programlarında Emniyet Teşkilatı tarafından vatandaşlara pilav, lokum ve ayran ikramında bulunuldu.

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yılı ve Polis Haftası dolayısıyla İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün resmi sayfasından Polis Haftası ile ilgili açıklamada bulundu.

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın yaptığı açıklama;

Değerli Meslektaşlarım, Adaletle hizmet etmek, kimsesizlerin kimsesi olmak, yardıma ihtiyacı olanın ilk kapısı olmak, vatan müdafaası, mukaddesatın savunulması gibi çok kıymetli görevleri vatan aşkı ve millet sevgisi ile sürdüren Türk Polisi’nin 173. Kuruluş yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Vatana ve millete hizmet yolunda canla, kanla, inançla, birlik ve beraberlik ruhuyla çalışıp, ilkleri başardığımız, rekorları kırdığımız, teşkilatımızın güzel yüzü ve övünç kaynağı olduğumuz bir yılı daha geride bıraktık. Halkın can, mal, ırz ve namusunu, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve Laik Cumhuriyeti korumak için hiç düşünmeden canlarını vermiş aziz şehitlerimizi bu vesile ile rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşünceler ile Türk Polis Teşkilatımızın 173. Yılını kutluyor, sizleri Allaha emanet ediyorum. 

Dr. Mustafa Çalışkan İstanbul Emniyet Müdürü

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

içişleri bakanlığı emniyet genel müdürlüğü istanbul il emniyet müdürlüğü tuzla ilçe emniyet müdürlüğü pendik ilçe emniyet müdürlüğü tuzla son dakika pendik dr. mustafa çalışkan eyüp sabri öksüz müslüm kahraman
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
"DAHA İYİ OLACAĞIZ"