Advert

Başbakan Yıldırım: Türkiye için savunmada kalma dönemi bitti ve artık taarruz dönemi başladı

Türkiye'nin mücadelesine savunmada kalarak devam etmeyeceği kararına vurgu yapan Başbakan Yıldırım, "Artık savunma dönemi bitti, taarruz dönemi başladı" ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım: Türkiye için savunmada kalma dönemi bitti ve artık taarruz dönemi başladı
Bu içerik 277 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanlığı Sistemi Paneli'nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım,"Türkiye, özellikle 15 Temmuz Darbe Girişimi'nden sonra pozisyonunu savunmadan taarruza çevirdi. Aradan geçen zaman içerisinde ekonomik anlamda attığımız adımlar da meyvesini verdi. 2017 yılında G-20 ülkeleri içerisinde Türkiye en çok büyüyen ülke oldu.Bizim için her şey 11 Ekim'de Sayın Bahçeli'nin açıklamasıyla başladı. Biz bunu açık çağrı olarak kabul ettik." ifadelerini kullandı.

İKİ İRADE SANDIKTA AYRILDI
Başbakan sözlerine şöyle devam etti: "Beni çokça tenkit ettiler, 'Ya sen kendi koltuğunu yok edecek bir sistem için çalışıyorsun' diye. Ben o zaman da söyledim, ülkem kazanacaksa ben kaybetmeye hazırım. Bir Ali gider, bin Ali gelir. Bürokrasi işini yapacak, yargı işini yapacak, kolluk işini yapacak ama milli iradenin temsilcisi tektir. Eskiden yürütme-yasama birlikte seçiliyordu. İlişkiler iç içeydi. Şimdi bu iki irade sandıkta ayrıldı.

SÜREKLİ İSTİKRAR
Cumhurbaşkanı bu dönemde 'zaman ekonomisi'nin dümeninde olacak ve bürokrasinin daha hızlı çalışmasının önünü açacak. Memleketin kurumlarının daha hızlı çalışabilmesi için lazım gelen neyse Cumhurbaşkanlığı bunları yapacak.'Sürekli istikrar güçlü tek başına iktidar' olarak tanımlıyorum bu dönemi ben."

https://www.f5haber.com/gundem/taarruz-donemi-basladi-haberi-1027868/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERSUN YANAL ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU’NDA
ERSUN YANAL ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU’NDA
SÖNÜK KAPANIŞ
SÖNÜK KAPANIŞ