Advert

MANAV TÜRKLERİNİN YENİ FEDERASYON'U KURULDU.

Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu’nu Aydınlı,Şeyhli,Tepeören,Yayalar ve Kurtköy olmak üzere toplam 5 derneğin bir araya gelmesi ile resmen kuruldu.

MANAV TÜRKLERİNİN YENİ FEDERASYON'U KURULDU.
Bu içerik 2625 kez okundu.
Advert
 Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu’nu Aydınlı,Şeyhli,Tepeören,Yayalar ve Kurtköy olmak üzere toplam 5 derneğin bir araya gelmesi ile resmen kuruldu.
 
 
Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu’nu Başkanlığına Aydınlı Dernekler Başkanı Ergin Şirin getirildi.
Bugün düzenlenen kahvaltı programında dernek üyelerine seslenen Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyon Başkanı Ergin Şirin konuşmasına ''2014 yılında yani bundan 4 sene önce temelini yine burada attığımız Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu’nu arkadaşlarımızın üstün gayret ve çabalarıyla kurmuş bulunmaktayız,öncelikle federasyonumuzun kurucu ve ilk başkanı olarak beni bu göreve layık gören gerek dernek başkanlarım gerekse yönetim kurulu üyelerimize şunu söylemek istiyorum. Bana olan güvenlerini boşa çıkarmayıp elimden gelenin fazlasını yapacağımdan emin olmalarını isterim.'' diyerek başladı.
 
 
Şirin sözlerine'' Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum bölgemizde bulunan derneklerimizin birlik ve beraberliğe verdikleri önemden ve bunun sonucu olarakta aynı çatı altında toplanmaktan dolayı şahsım ve sizlerin adınızada çok mutluyum.Federasyonumuzu kurmamızdaki en önemli gaye Manav Türkleri olarak birlik ve beraberlik içinde kültürümüzü yaşatmak, birbirimize destek olmak ve bundan sonraki nesillere aktarmaktır,değerli arkadaşlarım şunu da itiraf etmeliyiz ki; Anadolu’nun her köşesinden gelip İstanbul’a yerleşen vatandaşlarımız kurmuş oldukları sivil toplum kuruluşlarıyla her platformda ağırlıklarını hissettirmekteler ve örgütlenmeye önem vermekteler.
İnşallah bizlerde bundan sonra asırlardır bu bölgede yaşayan Manav Türkleri olarak bize yakışacak şekilde ve olmamız gereken her yerde en güçlü ve en kararlı şekilde varlığımızı göstereceğiz. Bunu da birbirimize duyduğumuz sonsuz güven, sevgi, saygı ve en önemlisi bağlılık ve dayanışma içinde başaracağız.'' diyerek defam etti.
 
 
Başkan Şirin konuşmasına ''Federasyonumuzun çatısı tüm Marmara Bölgesi Manav Türkleri derneklerine açık olacaktır. Bizler birlik ve beraberlik içinde her türlü sosyal sorumluluk alanlarında bulunmayı amaçlamaktayız,çok önemli bir konuya da değinmek istiyorum. Yüzyıllar öncesinden bu güne dek varlığını sürdüren Manav Türkleri olarak oluşturduğumuz topluluğun bundan sonraki nesillere de aktarılması ve her geçen gün daha da büyümesi için gençlerimize çok iş düşmektedir.'' diyerek devam etti.
 
 
Başkan Şirin ''Bu sebeple onlara kültürümüzü tanıtmak, örf ve adetlerimizi unutturmamak, benimsetmek ve sevdirmek en önemli gayemiz olacaktır,sözlerimi tamamlamadan önce bu federasyonun kurulmasında öncülük eden;Yayalar Dernek Başkanım Mehmet Ayna ve yönetim kurulu üyelerine,Şeyhli Dernek Başkanım Yalçın Ceylan ve yönetim kurulu üyelerine,Kurtköy Dernek Başkanım Tuncay Güler ve yönetim kurulu üyelerine,Tepeören Dernek Başkanım Rıdvan Nal ve yönetim kurulu üyelerine,ayrıca Tepeören eski Dernek Başkanı rahmetli Mustafa Arslan’ı da unutmuyoruz. Rahmetle anıyoruz'' dedi.
 
 
Şirin Konuşmasını ''Aydınlı Derneği yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma özellikle de federasyonumuzun her işine koşan bende özel yeri olan Ercan Genç kardeşime ve tekrar hepinize teşekkür ediyorum,hepimize hayırlı uğurlu olması temennisiyle Allah utandırmasın diyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum.'' diyerek bitirdi.
 
 
Kahvaltı programında dernek üyeleri sohbet ederek bu anlamlı günde güzel bir güne de imza atarken çekilen resimler ile program sona erdi.
Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak ,Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyon Başkanı Ergin Şirin ve yönetimine çalışmalarında başarılar dileriz.
 
HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
"DAHA İYİ OLACAĞIZ"