Advert

"Gül Aday Olursa Erdoğan'a Oy Veririm" Diyen İnce'ye CHP'den Yanıt: Herhangi Bir İsim Üzerinde Rezervimiz Yok

CHP Sözcüsü Tezcan, "Gül aday olursa Erdoğan'a oy veririm" diyen Muharrem İnce'ye, "Herhangi bir isim üzerinde rezervimiz yok. İsimlerin kamuoyu önünde konuşulması doğru değil." diyerek yanıt verdi.

Bu içerik 266 kez okundu.
Advert

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ismi etrafındaki tartışmalar sürerken CHPSözcüsü Bülent Tezcan'dan açıklama geldi; "Herhangi bir isim üzerinde rezervimiz yok. İsimlerin kamuoyu önünde konuşulması doğru değil. Geniş katılımlı bir ittifak peşindeyiz" dedi.

"GÖRÜŞME OLMADI, ADAY EN UYGUN ZAMANDA AÇIKLANACAK"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrası konuştu. Tezcan, toplantıda cumhurbaşkanı adayı ismi ile ilgili görüşme olmadığını, adayın en uygun zamanda açıklanacağını söyledi.

"İSİMLERİN KAMUOYU ÖNÜNDE TARTIŞILMASINI DOĞRU BULMUYORUZ"

Kamuoyu, CHP'nin de içinde yer aldığı geniş tabanlı bir ittifakın, "24 Haziran'daki seçim için cumhurbaşkanı adayı olarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü gösterecek" iddiası konuşuluyor. Tezcan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"CHP sonuç almaya yönelik hassasiyeti sürdürecektir. Biz hiçbir biçimde ittifak görüşmeleri sürerken isimlerin kamuoyu önünde tartışılmasını doğru bulmuyoruz. Herkesin 40 kere düşünüp bir kere konuşması gerektiğini düşünüyoruz."

İNCE NE DEMİŞTİ?

 Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya konuşan Muharrem İnce, Abdullah Gül'ün adaylığıyla ilgili "Ben ikisinin arasında kalsam Erdoğan'a oy veririm" dedi.

https://www.sondakika.com/haber/haber-gul-aday-olursa-erdogan-a-oy-veririm-diyen-10789362/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
"DAHA İYİ OLACAĞIZ"