Advert

BAŞKAN YILDIRIM "KUDÜS İSLAM’INDIR!”

MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Gebze Şube Başkanı Nihat Yıldırım, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in Filistinli sivillere yönelik alçak saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

BAŞKAN YILDIRIM
Bu içerik 347 kez okundu.
Advert

MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Gebze Şube Başkanı Yıldırım “Hepimiz bilmekteyiz ki ABD bugün itibariyle resmi olarak büyükelçiliğini Kudüs’e taşımıştır.

Yaşanan bu gelişme Kudüs’ün kutsiyetini, tarihi statüsünü, uluslararası hukuku, uluslararası anlaşmaları ve BMGK kararlarını değiştirmez/değiştiremez; haksız işgali haklı kılmaz. ABD’nin İsrail büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması; bölgeye huzur, güven ve istikrar getirmeyecektir.

Tam aksine İsrail’in küstah tavırlarını daha da körükleyecek ve Filistin halkı üzerinde oluşacak baskı ve zulüm daha da artabilecek, birçok olumsuz gelişmenin fitilini ateşleyebilecektir.

Nitekim bugün çıkan olaylarda İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu onlarca Filistinli hayatını kaybetti, yüzlerce Filistinli yaralandı.

Filistin meselesi, yalnızca Müslümanları ilgilendiren bir konu değil, insanlık tarihine kara leke olarak yerleşen bir zulümdür.

Kudüs’e, İsrail ve ABD’nin hükmetme çabası, dünyanın bütün halklarına karşı yapılan bir haksızlıktır. Barış içinde ve bir arada yaşamayı savunan tüm ülkelerin, bunu söylemden öteye taşımalarının tam vaktidir.

Kudüs’ün işgaline, tüm dünyanın tepki vermesi gerektiğini savunuyoruz. Bu bir insanlık meselesidir! Başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti idealinden geri adım atılması söz konusu değildir. Tarih, hakkı olanı arayan ve zulüm gören Müslümanları da zalimleri de yazacaktır. Bu zulüm, gelecek nesillere kötü bir miras olarak kalacaktır.

Biz Müslümanlar olarak, Müslüman iş insanları olarak var gücümüzle bu mezalimin karşısında durduk ve duracağız.

Kudüs, miraç mucizesinin şahididir.

Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir.

Kudüs, Filistin’in başkentidir.

Kudüs İslam’ındır!” ifadelerini kullandı.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

tuzla gebze gebze müsiad nihat yıldırım
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
"DAHA İYİ OLACAĞIZ"