Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel, Ruhai ve Putin ile telefonda Kudüs'ü görüştü .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs ve Gazze için yoğun telefon diplomasisi sürüyor. Erdoğan, Filistin’deki son gelişmelerle ilgili olarak Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve Rus lider Putin ile telefonda görüştü. .

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel, Ruhai ve Putin ile telefonda Kudüs'ü görüştü .
Bu içerik 407 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'deki son gelişmelerle ilgili olarak  Başbakanı Angela  ile görüştü. 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre iki lider görüşmede, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve Gazze'de Filistinlilerin hedef alınması neticesinde yaşanan gerilim hakkında görüş teatisinde bulundular.

'ın konuyla ilgili olarak İİT'nin Cuma günü İstanbul'da gerçekleştireceği olağanüstü toplantı hakkında bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, uluslarası camianın BM nezdinde de hadisenin takipçisi olmasının önemine de işaret edildi. Görüşmede mevcut tablonun soruna çözüm bulunmasını zorlaştırdığı da vurgulandı. Görüşme vesilesiyle ikili ilişkilere değinen iki lider, gerek ilişkilere ivme kazandırılması, gerek bölgesel konularda fikir teatisi için yakın temasta olma konusunda mutabık kaldılar.

ERDOĞAN RUHANi İLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani'yle de telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze'de Filistinlileri hedef alması neticesinde bölgede yaşanmakta olan gerilim ele alındı.

İslam İşbirliği Teşkilatının (İİT) cuma günü İstanbul'da gerçekleştireceği olağanüstü toplantının Müslümanların ortak tavır sergilemeleri açısından büyük önem taşıdığını belirten iki lider, Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde de konunun takipçisi olacaklarını vurguladı.

BİR TELEFON DA PUTİN'E

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin için son olarak Rus lider Putin'i aradı

.

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2018/05/16/cumhurbaskani-erdogan-merkel-ruhai-ve-putin-ile-telefonda-kudusu-gorustu

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CENGİZ ADAY OLAMAYACAK
CENGİZ ADAY OLAMAYACAK
SEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK?
SEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK?