Advert

Devlet Bahçeli'den olay olacak ''isyan'' iddiası

Genel af çağrısına ret cevabı alan MHP lideri Bahçeli, şimdi de ''cezaevinde isyan'' iddiasını ortaya attı.

Devlet Bahçeli'den olay olacak ''isyan'' iddiası
Bu içerik 361 kez okundu.
Advert

24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçmlerine AK Parti ile birlikte Cumhur ittifakı kurtarak girecek olan MHP'de Genel Başkan Devlet Bahçeli, Sabah gazetesinden Şebnem Bursalı'nın sorularını yanıtladı.

CHP, DP, İyi Parti ve Saadet Partileri'nin kurduğu Millet ittifakını "Anadolu'daki tabiriyle 5 benzemeze" benzeten MHP lideri Bahçeli, "5 benzemez Türkiye'yi geri vitese takmak istiyor. Parlamenter sisteme dönmek için parlamentoda anayasa değişikliğini yapabilecek bir sayıya kavuşacaksınız. O sayı karşılığında talep, halk oylaması zorunluğu da doğurursa milleti tekrar geriye doğru dönüştürecek bir gafletin içine sürüklenirsiniz. Bu da Türkiye'de kriz, kaos, kutuplaşma, kargaşa, kavga yani 5 K'yi doğurur. K olarak aklına ne geliyorsa Kemalizm'in dışında hepsi var yani anlayacağınız." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel af önerisiyle gündeme gelmiş ancak iktidardan 'Gündemimizde yok' yanıtını almıştı. Bahçeli bu kez de genel af önerisini isyan ile gündeme getirdi. Bahçeli, "Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ'nün, PKK'nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur?" dedi ve 'kader kurbanı' diye nitelediği hükümlülerin dışarı çıkmasını istedi.

 

https://www.haber3.com/guncel/politika/devlet-bahceliden-olay-olacak-isyan-iddiasi-haberi-4932524

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
"DAHA İYİ OLACAĞIZ"