Advert

“UMUT ÜLKESİ” PROJESİNİN FİNAL TOPLANTISI TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ

“UMUT ÜLKESİ” PROJESİNİN FİNAL TOPLANTISI TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ  EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ
Bu içerik 383 kez okundu.
Advert

Erasmus+ Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı desteği, Avrupa Komisyonundan sağlanan hibe ile yürütülen, proje koordinatörü Tuzla Halk Eğitimi Merkezi ev sahipliğinde, Tuzla Kaymakamlığı, İtalya, Yunanistan, İsveç, Slovenya ve Polonya’daki ortak kuruluşlarının yetkililerin katıldığı aldığı “Umut Ülkesinde Yaşamları Yeniden Kurmak” başlıklı Erasmus+ KA2 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar projesi final toplantısı Tuzla’da gerçekleşti.

Katılıcılar, proje toplantısında projenin ilerleme süreci hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Ayrıca şu ana kadar gerçekleştirilen faaliyetler ve geliştirilen fikri çıktılar üzerine değerlendirmeler yaptılar. Proje final raporu, mobilitytool+, Erasmus+ Project Results platformları, projenin yaygınlaştırma ve sürdürülebilirlik stratejileri üzerine görüşmeler gerçekleşti. Toplantı esnasında katılımcılar, Tuzla Halk Eğitimi Merkezi tarafından mülteci ve göçmenler için düzenlenen merkez binadaki ve Orhanlı’daki kursları ziyaret ettiler. Katılımcıların bu sayede Tuzla’daki iyi uygulama örneklerini yerinde görme fırsatları oldu.

Projemizin ortakları arasında yer alan İtalya - Magenta Belediyesi’nden Belediye Başkanı ChiaraCalati de proje toplantısına katıldı ve Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette ilerideki proje işbirlikleri üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. 

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi merkez binasında gerçekleştirilen toplantı verimli geçti. Proje toplantısı esnasında Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Kurum Müdürü Metin Çangır, gelen misafirlere çeşitli hediyeler verdi. Çangır, Magenta Belediye Başkanı’nı makamında ağırlayarak, proje işbirliklerimizin sürmesi temennisinde bulundu.

Katılımcılar ayrıca Tuzla Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan merkez binadaki sergi açılışına katıldılar ve binadaki sergi alanlarını gezdiler.

Son olarak İtalya’dan Magenta Belediyesi, Yunanistan’dan TheInstitute of Entrepreneurship Development, İsveç’ten Integration För Alla, Slovenya’dan TerraVeraAssociationforSustainable Development, Polonya’dan StowarzyszenieKlubSportowy ACTIVITA  ve Tuzla Kaymakamlığı temsilcilerine ev sahibi kuruluş olarak Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Kurum Müdürü Metin Çangır, katılım sertifikalarını takdim etti.

 

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
LONDRA DERBİSİ ARSENAL'İN
"DAHA İYİ OLACAĞIZ"