Advert

Tuzla Belediyesi, Ramazan’ın İlk Sokak İftarını TOKİ Konutları’nda Düzenledi

Tuzla Belediyesi, Ramazan’ın İlk Sokak İftarını TOKİ Konutları’nda Düzenledi
Bu içerik 1091 kez okundu.

Tuzla Belediyesi, Ramazan ayında ilk sokak iftarını TOKİ Konutları’nda düzenledi. İftarda 6.000 kişiyi aynı sofrada buluşarak Ramazan’ın bereketini birlikte paylaştı.
Tuzla Belediyesi, bu yıl da 17 mahalle, 5 site ile hemşehri dernekleri sokak iftarlarının yanı sıra mezuniyet iftarları ve gençlik iftarları da düzenliyor. Tuzla Belediyesi, TOKİ Konutları’nda 6.000 kişilik sokak iftarı düzenledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, iftardan önce alanı gezerek vatandaşları selamladı. Mahalle ve site sakinleri tarafından samimi bir şekilde karşılanan Yazıcı çifti, onlarla bol bol fotoğraf çekildi, sohbet etti. Kendilerine ikram edilen yemekleri yiyen vatandaşlar, aynı sofrada buluşmanın bereketini ve mutluluğunu paylaştı.

Vatandaşlarımız Bizi Gözleri ve Gönülleriyle Muhteşem Bir Şekilde Karşılıyor
Binlerce kişiyle iftar sofrasında buluşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Mübarek Ramazan ayının ülkemizin birlik ve beraberliğine vesile olmasını Rabbim’den diliyorum. Sokak iftarlarında bizi yalnız bırakmayan ve iftar sofralarında birlik, beraberliği ortaya koyan bütün vatandaşlarımıza ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Tuzla’da her mahallede, her sokakta olmaya çalıştık. Tuzla’da bu yıl 120 bin kişilik iftar sofrası kuruyoruz, Ramazan ayını bütün vatandaşlarımızla aynı sofrayı paylaşanlar kardeştir düsturu ile geçiriyoruz. Vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizi her zaman gözlerinde ve gönüllerinde muhteşem bir şekilde karşılıyorlar. Allah razı olsun. Bütün vatandaşlarımızın şimdiden hem Kadir Gecesi’ni hem de Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, TOKİ Konutları ve yakın çevresindeki hizmetler hakkında da bilgi verdi. Başkan Yazıcı, “Çok dağınık bir coğrafyadayız ama her yer hizmet etmek için gayret sarf ediyoruz. Bu bölgedeki belediyecilik hizmetlerini de kesintisiz sürdürüyoruz. Sokak düzenlemeleri, park, bahçe, yeşil alan e spor alanı hizmetlerimize bu bölgede arttırarak devam edeceğiz. Bu bölgede bir Kültür Merkezi yapacağız, ulaşım meselesini de çözeceğiz. Organize Sanayilerin vermiş olduğu rahatsızlık konusunda ilgili bakanlıklarla da görüşerek elimizden geleni yapıyoruz. Rabbime böylesine aziz bir millete hizmet etme fırsatı verdiği için şükrediyorum. Allah sizden razı olsun” dedi.
Tuzla Belediyesi TOKİ Konutları Sokak İftarı’nın ardından mobil led ekran sahnesinde ney dinletisi, çocuklara yönelik illüzyon gösterisi sahnelendiYorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ
FENER BÜYÜK YARA ALDI
FENER BÜYÜK YARA ALDI