Advert

FENERBAHÇE'NİN 2. LİG'DEKİ PİLOT TAKIMI KİM ?

Fenerbahçe As Başkanı Şekip Mosturoğlu bir çok konuya değinirken Pilot Takım konusunda açık ve net açıklamalar da bulunudu.

FENERBAHÇE'NİN 2. LİG'DEKİ PİLOT TAKIMI KİM ?
Bu içerik 1360 kez okundu.

Fenerbahçe As Başkanı Şekip Mosturoğlu  Basın Toplantısında  bir çok konuya değinirken Pilot Takım konusunda açık ve net açıklamalar da bulundu.

Proje kapsamında futbolcuların sadece saha içi değil saha dışında da psikolojik gelişimlerine destek verilecek. Bu kapsamda Tuzla ve Gebze’de tesisler kurulurken Anadolu’da kurulan Fenerbahçe  evlerinin yanına da Futbol sahaları yapılacak ve bu sahalarda kurulacak futbol okulları ile merkezdeki Fenerbahçe akadamesine oyuncu kazandırılacak. Şekip Mosturoğlu ve Müjdat Yetkiner tarafından tanıtımı yapılan bu akademi ile sarı lacivertliler Altınordu gibi bir futbolcu fabrikası kurmayı hedefliyorlar. Ayrıca kurulacak olan scouting departmanı ile Türkiye çapında oyuncular keşfedilecek 

Şekip Mosturoğlu yaptığı açıklamalarda "Futbol Yatırımları AŞ" adında bir oluşum kurulacağı ve buraya 5 tane İstanbul'dan pilot takımın katılacağı aktarıldı. Ve ''Bir pilot takımla anlaştık. Sportif başarı önemli, Sportif başarıyı stada gelen, ürün alan taraftarlarla sınırlı görmemek lazım. Avrupa'da her yıl ilk 8'de olmalıyız. Ciro büyüklüğünü elde etmenin en büyük şeylerinden biri sportif başarı olması''dedi

Altyapı projesinin önemli parçalarından birinin pilot takım olduğunu belirtti.

Pilot takım konusunda profesyonel liglerde bulunan 2 ekiple görüşme halinde olduklarını ve bir takımla yüzde 99 anlaştıklarını vurgulayan Mosturoğlu, şunları söyledi "Bu kulübün tesisleri akademi standardında olmadığı için oyuncular antrenmanları Dereağzı'nda yapacak. Sahaları çimlendirilecek, seyir kalitesi yükseltilecek ve takımımız bütün maçlarını o ilçede yapacak. Trakya'da 2 takımla görüşüyoruz. Amacımız bu kulüpleri Spor Toto 1. Lig'e çıkarmak ve orada kalmasını sağlamak. Pilot takım projenin önemli parçalarından biri. Tabii hocalar her ligde bir takım istiyor. Nihai hedefimiz 3-5 takıma ulaşmak. Tabii bir avantajımız da Fenerbahçe Üniversitesi. İş ve insan gücünü kendi üniversitemizden karşılayacağız. Bu proje, Fenerbahçe Üniversitesinden yetişmiş insan gücüyle süren bir proje olacak."

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERGEN YALÇIN'A CEZA!
SERGEN YALÇIN'A CEZA!
TRABZONSPOR KANCASI!
TRABZONSPOR KANCASI!