Advert

4. Necip Fazıl Tuzla Liseler Arası Şiir Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

4. Necip Fazıl Tuzla Liseler Arası Şiir Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi
Bu içerik 1180 kez okundu.

Tuzla Belediyesi ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 4. Necip Fazıl Tuzla Liseler Arası Şiir Okuma Yarışması’nın finalinde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
4. Necip Fazıl Tuzla Liseler Arası Şiir Okuma Yarışması’nın finali, Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının 35. Yıldönümünde İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Tuzla Belediyesi ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın finalinde 18 lise öğrencisi şiirleriyle yarıştı.  Öğrenciler, performans, vurgu, tonlama, hissediş, ses, duruş, jest ve mimikleri ile değerlendirildi.
Yarışmada birinci olan Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Faruk Uzun 1.000 TL., ikinci olan Tuğrul Bey Anadolu Lisesi öğrencisi Betül Koç 500 TL., üçüncü olan Mehmet Tekinalp Lisesi öğrencisi Aziz Uruz da 250 TL. para ödülü ile ödüllendirildi.

Necip Fazıl’ın Hayallerini Sizin Gerçekleştireceğinize İnanıyorum
Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Aydın Bora, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya eğitime verdiği destek için teşekkür etti. Bora, “Necip Fazıl, 79 yıllık ömründe sadece çile doldurdu diyebiliriz. Bir ideali ve özlemi vardı, bunu yazmış olduğu eserlerde görebiliyoruz. Necip Fazıl’ın gençlikle ilgili hayalini sizin gerçekleştireceğinize inanıyorum ve bu yarışmayı yapmaktan onur duyuyoruz. Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Şiirlerimiz Geçmişi ve Geleceği Yansıtıyor
Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan da konuşmasında, yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür etti. Özcan, “Şiir demek; tarih, duygu, geçmiş ve gelecek bütün hatıraları bir satırda anlatabilmek demektir. Aylarca derslerde, konferanslarda anlatılamayacak mevzuları bir mısrada, bir satırda, bir kelimeyle bir harfle anlatabilmek demektir. Bizim şiirlerimiz geçmişimizi ve geleceğimizi yansıtan değerlerimizdir. Şiirler içesindeki duyguları yaşamalı ve yaşatmalıyız. Tüm katılımcıları tebrik ediyor ve cesaretlerinden dolayı da hepsini birinci olarak kabul ediyorum” şeklinde konuştu.


Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ
FENER BÜYÜK YARA ALDI
FENER BÜYÜK YARA ALDI