Advert

Tuzla’da Aynı Sofraları Paylaşarak Kardeşliğimizi Pekiştiriyoruz

Tuzla’da Aynı Sofraları Paylaşarak Kardeşliğimizi Pekiştiriyoruz
Bu içerik 1003 kez okundu.

Tuzla Belediyesi, mahalle sakinleri ve komşuları aynı sofrada buluşturan sokak iftarlarına Yayla Mahallesi’nde devam etti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Aynı sofrayı paylaşanlar kardeştir’ düsturuyla aynı sofrayı paylaşarak kardeşliğimizi pekiştiriyoruz” dedi.
Tuzla Belediyesi, Yayla Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’nde 5000 kişilik sokak iftarı düzenledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, iftardan önce caddeyi gezerek vatandaşları selamladı. Başkan Yazıcı, iftar öncesi yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Başkan Yazıcı, “Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Rabbim sevdiklerinizle beraber nice Ramazanlar yaşamayı nasip eder inşallah. Rabbim, bu mübarek Ramazan ayından hakkıyla faydalanmayı hepimize nasip etsin. Rabbim yapmış olduğumuz ibadetleri ve tuttuğumuz oruçları yüce katında en makbul şekilde kabul eder inşallah. Bize vermiş olduğu nimetlerden dolayı Rabbime hamdediyoruz ve olmayanlara da nasip etsin. Bütün İslam coğrafyasında ve tüm dünyada, tüm mazlum coğrafyalardaki yoksullara da böylesine nimetleri nasip etsin diye dua ediyoruz. Tuzla’da 150’ye yakın iftar davetimizle 130 bin civarında vatandaşımızla aynı sofrayı paylaşıyoruz” dedi.

İstanbul’un En Çok Yerleşmek İstenen İlçelerinden Biriyiz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’da en önemli güçlerinin birlik ve beraberlik olduğunu belirtti. Başkan Yazıcı, “Bu sofraların hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum ama bu sofraları güzelleştiren sizlersiniz. Buralara şeref vererek bu sofralarda birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz için sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. ‘Aynı sofrayı paylaşanlar kardeştir’ düsturuyla aynı sofrayı paylaşarak kardeşliğimizi pekiştiriyoruz. Bizim ülke ve millet olarak bulunduğumuz coğrafyada ve dünyadaki son gelişmelere göre en önemli gücümüz birlik beraberliğimiz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi arttırsın ve bunu bozmaya çalışanlara da fırsat vermesin. Belediyeciliği size hizmetkâr olarak yapmak için gayret sarf ettik. Sizin destek ve dualarınızın, bizim başarımızda çok önemli yeri olduğunu ifade ediyorum. Allah sizden razı olsun, bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Bizler Tuzlamız’ı İstanbul’un en ucunda ama iyi bir ilçe yapmak ve herkesin yerleşmek istediği bir ilçe yapmak için çalışırken bu konudaki gayret ve çabalarımıza daima destek oldunuz. Şu anda İstanbul’un aranan, yerleşmek istenen ve bütün sosyal kültürel belediyecilik dahil olmak üzere kentsel ve toplumsal manada bütün gelişimini tamamlamış kendine yeten bir duruma geldik” dedi.

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ
FENER BÜYÜK YARA ALDI
FENER BÜYÜK YARA ALDI