Advert

HER ŞEY TUZLA İÇİN...

Bitmek bilmeyen enerjisi ve Tuzla sevdası ile durmadan, bıkmadan Tuzla için çalışmaya devam ediyor.

HER ŞEY TUZLA İÇİN...
Bu içerik 772 kez okundu.

Durmuyor, vakit buldukça dinleniyor, devamlı çalışıyor. Her yere yetişmek için çaba sarf ediyor, Tuzla ile yatıyor, Tuzla ile kalkıyor.

Kimden mi bahsediyoruz? Tabi ki Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’dan…

Tuzla’dan Türkiye’ye haber yapıyoruz. Dolayısıyla çevremizdeki ve İstanbul’daki belediyeleri de takip ediyoruz. Evet, herkes çalışıyor, özveri gösteriyordur ilçesi için ama bizim başkanımız çok farklı.

Bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjisi var. Mübarek Ramazan ayında daha önce de yaptığımız, haberde söylediğimiz gibi ‘’ Her zaman her yerde’’ demiştik, evet aynen böyle.

Ramazan’da iftar saatlerinde her gün 4- 5 tane programa davetli. Ekibi ile beraber hepsine yetişiyor. Her zaman önceliği vatandaşına verip sokak iftarları ile başlıyor, STK’lar, kurumlar ve özel iftarlar olmak üzere devam ediyor.

İftarlar bitiyor, bu sefer Tuzla’da her gün bir camide teravihi kılıyor ve o caminin sakinleri ile oturup çay içiyor. Bitti mi, tabi ki hayır.

Daha sahura vakit var, gidilecek yerler var, yola devam ediyor. Bir bakıyorsunuz bir kahvede, bir bakıyorsunuz bir evde, bir bakıyorsunuz sahilde. Takip ediyorsunuz, siz hızına yetişemiyorsunuz.

Başkan Yazıcı Tuzla için çalışıyor, bir yandan Cumhur İttifakı’nı anlatıyor, bir yandan Tuzla’yı teftiş ediyor ve bir anda bir fırında ekmek yaparken ortaya çıkıyor.

Davet edildiği sahur programında sahurunu yapıyor, tabi bir de çay daveti var, onu da kırmayarak uğradıktan sonra evinin yolunu tutuyor.

Sabah bakıyorsunuz ki belediyede makamında, 2 saat sonra bir kampüsün açılışında, vakıf toplantısında, yani kısacası Tuzla’da ilk başta söylediğimiz gibi bıkmadan, yorulmadan, enerjisi ile ve insanlara olan sevgisi ile devam ediyor.

Takip ettiğimiz başkanımız gittiği yerlerde çocukların adeta sevgilisi konumunda. Ona olan sevgi sokak iftarlarında net bir şekilde belli oluyor.

Şunu da söyleyelim, şuan Ramazan ayındayız. Şimdi belki diyecekler ki insanlar seçim var, ondandır. Tam tersi, bizim başkan 1 ay önce de aynıydı. Yaklaşık 3 senedir takip ettiğimiz, haberlerini yaptığımız Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı için bizim söyleyeceğimiz izlenimlerimiz, gördüklerimiz ve naçizane fikrimiz ‘’Tuzla Şadi Yazıcı ile bir başka ‘’ Sanırım bir ilçede %95 üzerinde tanınırlığa sahip biri daha yoktur.

‘’ Durmak yok yola devam,

Allah yardımcınız olsun başkanım ‘’

 

 

HABER : TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TERİM İSTİFA EDECEK Mİ?
TERİM İSTİFA EDECEK Mİ?
TÜRKİYE 568. KEZ
TÜRKİYE 568. KEZ