Advert

Mısır dizisinde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı .

Sudan ile krize neden olan Mısır'ın Ebu Ömer el-Mısriyye isimli dizisi bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türkiye'ye alçakça saldırdı. .

Mısır dizisinde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı .
Bu içerik 342 kez okundu.
Advert

'ın El-Hayat televizyonunda yayınlanan  el-Mısriyye isimli dizi, Sudanlıları terörist gibi göstermesi nedeniyle darbeci Sisi yönetimiyle krize neden olmuş ve nota verilmesinin ardından ise söz konusu bazı sahneler yayından kaldırılmıştı.

Algı operasyonlarıyla emperyalistlerin hedefindeki isimlere ve ülkelere saldıran dizi bu kez 'yi ve Cumhurbaşkanı 'ı hedef aldı. Geçtiğimiz akşam yayınlanan bir sahnede Türkiye'yi ve 'ı teröre destek veriyor gibi göstererek büyük bir küstahlığa imza attı.

SUDAN, MISIR'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Sudan  dizide ülkesini kötü gösterdiği gerekçesi ile bakanlığa çağırdığı Mısır'ın Hartum Büyekelçisi'ne nota vermişti.

Sudan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gariballah el-Hadır yayımladığı yazılı açıklamada, "Bazı Mısır televizyon kanallarında ramazan ayında yayınlanan Ebu Ömer el-Mısriyye isimli dizide Sudan'da ikamet eden veya Sudan'ı ziyaret eden Mısır vatandaşları hakkında olumsuz bir imaj çiziliyor ve terörist damgası vuruluyor." ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Hadır, dizideki bazı sahnelerde Sudan'ın bazı bölgeleri ve ülke egemenliğinin bazı sembollerinin kullanıldığı ve bunlara yetkili mercilerden izin alınmadan yer verilemeyeceğini de söylemişti. (Haber7)

.

https://www.ahaber.com.tr/dunya/2018/06/09/misir-dizisinde-turkiye-ve-cumhurbaskani-erdogana-alcak-saldiri

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAKIR VAR SUNUMU YAPTI
ÇAKIR VAR SUNUMU YAPTI
MHK BAŞKANI SABRİ ÇELİK KİMDİR?
MHK BAŞKANI SABRİ ÇELİK KİMDİR?