Advert

Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar

CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan flaş açıklamalar geldi. Bakan Soylu FETÖ ile ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaparak "Yakaladıklarımız arasında itiraflar var. Bunların kendi aralarında planlarını öğreniyoruz. Yeni bir darbe, yeni suikast planları var. Ama buna güçleri yok. FETÖ, sübliminal mesajlarla darbe çağrısı yapmaya devam ediyor. Ülke içinde tehdit oluşturabilecek FETÖ hücreleri var' dedi.

Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar
Bu içerik 346 kez okundu.
Advert

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Sayın Erdoğan Demirören nesli tükenen insanlardan biriydi. Allah rahmet eylesin.

PKK ile mücadele konusunda çok iyi bir entegrasyon sağlandı. Hem Emniyet hem MİT hem de diğer istihbaratları katıyorum buna. MİT ve TSK mensupları arasında yoğun bir destek var. Terörle mücadele konusunda başarının bir nedeni de teknolojik üstünlük. Şimdi kendi üretimimizle İHA'lar, SİHA'lar zırhlı araçlar... Çözemediğimiz tek şey var. El yapımı patlayıcılar. Bunu dünya da çözemedi. Sayın Cumhurbaşkanımız ortaya bir konsept koymuş. Mücadele stratejimiz değişti. Terörü kaynağında kurutmak. Önleyici istihbarat da çok önemli. Gerekli müdahaleyi anında yapılıyoruz. BU orada mücadele eden arkadaşlarımıza da moral veriyor. Çukur ve hendeklerden sonra PKK'ya karşı nefret oluştu. Bu bize büyük destek sağlıyor. Biz demokrasi ve hukuk içinde kalarak terörle ancak bu kadar iyi mücadele edilir. Aksi olsaydı Avrupa'da ensemizde boza pişirirlerdi. Oradaki bütün arkadaşlarıma bunun için teşekkür ediyorum. Her okulda öğretmen her hastanede doktor var.

OHAL AÇIKLAMASI

Seçimden sonra Türkiye oturur konuşur OHAL olmadan yoluna devam eder.

FETÖ ve terör örgütlerinin şöyle bir özelliği var. Çok konuşuyorlar az eylem yapıyorlar. Gerek PKK gerek FETÖ'nün engellenen çok eylemi var. FETÖ ile mücadelemizi bir 15 Temmuz'da yakaladıklarımız var. İki Bylock üzerinden yakalananlar var. Üç anklesörlü telefonlar var. Yakaladıklarımız arasında itiraflar var. Bunların kendi aralarında planlarını öğreniyoruz.

‘YENİ BİR DARBE YENİ SUİKAST PLANLARI VAR'

Yeni bir darbe, yeni suikast planları var. Ama buna güçleri yok. Özellikle Balkanlar'da çok güçlüler. Özellikle dışarda da lojistik ayağını çözmeye çalışıyoruz. Avrupa'nın bir kısmında bunları içselleştirmiş durumda. Darbe de daahil bütün bunları kendi içlerinde değerlendiriyorlar. Her hafta terör örgütü lideri subminal mesajlarla kendi örgünü ayağa tutmak için mesajlar veriyor.

KANDİL'E OLASI OPERASYON

İstediğimiz an Kandil'i ele geçirebiliriz. Kandil bundan önce bizim için uzak hedefti. Şimdi yakın hedef. Uygun anı bekliyoruz. Terörün kaynaklarından biri Kandil'dir. Kandil sadece lojistik bir nokta değil. Terörün uluslararası buluşma mekezidir. Kandil Türkiye'nin gücünü sınayan psikolojik bir merkezdir. Kandil aleyhine tek laf edemezsiniz. Bu psikolojik baskı Doğu ve Güneydoğu'da vatandaşlarımızı canından bezdirdi. Bizim oradaki vatandaşlarımıza ayrı terör örgütüne ayrı davranışımız dengeleri değiştirdi.

‘YA BU HATTI GERİ ÇEKECEĞİZ YA DA…'

Şırnak ve Hakkari sınırları hattı düzgün hat olmadığı için fiziki olarak kontrol etmemiz zor. Kaçakçılıkla birleştirmişler. Ağrı hattını kapatınca uzun süre sonra bu hatta eroin yakaladık. Yapmamız gereken bir şey var. Ya bu hattı geri alacağız ya da 25 kilometre ileri gidip bir hat kuracağız. Bazı yerlerde 40 kilometre varsa da ortalama 25 kilometre. Şu an ikincisini yapıyoruz.

‘İSTEDİĞİMİZ AN KANDİL'İ ELE GEÇİREBİLİRİZ'

Kandil eskiden zor hedefti. İstediğimiz an biz Kandil'i ele geçirebiliriz. Bu bir timing meselesi. Türkiye çok yakın bir zaman diliminde kahramanlarımızı Kandil'de görecek. Biz şu ana kadar uluslararası meşruiyetini düşünerek adım attık. Kandil operasyonu Afrin operasyonunda önce yapılabilirdi. Zeytin Dalı daha acil hale geldi. Afrin'de bir hat kurmak istediler. Böylece Kandil'i sadece Kandil'de değil Mahmur dahil…

MUHALEFETİN TEHLİKELİ BİR KANDİL SÖYLEMİ VAR

Muhalefetin bir lafı var. Kandil'i boşalttılar. Bu tehlikeli bir söylem. Bilmeden Kandil'i muhafaza etmeye ve oradaki yapacağımız işlemi etkisizleştirmeye çalışıyorlar ki bu tehlikeli bir durumdur. İran'la konuşmadan bu operasyonun yapılamayacağı bilgisi doğru değil. Ama hiç bir ülke teröre karşı yapılan mücadeleye ses çıkarmaz. Etrafımızdaki coğrafyada iş birliklerini kurduk. Kuzey Irak'la bu coğrafyada yaşıyoruz. Yanlışlar olmuş olabilir. Ama ortak çıkarlarımız ortak duygularımız olduğu için bunlar aşılır.

‘HUDUTLARIMIZDA CİDDİ ÖNLEMLER ALINDI'

Suriye ön görülemeyen ve içi karışık bir alan. Bizim 900 kilometrenin üzerinde bir sınırız var. Hudutlarımızda ciddi önlemler alındı. Ancak DEAŞ'ta bir nefret birikimi söz konusu. Biz onları yakından tanıyıp takip edebildiğimiz için onları çözebiliriz. Eylem yapamaz diye söylem koymak mümkün değil. Steril olmasına rağmen Londra'da Paris'te bile eylem yaptılar. Ancak bunların eylem yapamamaları için bütün eylemleri ortaya koyuyoruz.

‘ABD BÜYÜKELÇİSİ…'

ABD Büyükelçisi buradaydı. Sonra Afganistan'a gitti. Son dönemde 2017'nin ikinci yarısından Afganistan'dan göçte önemli bir artış yaşandı. Biz İran'ı sorumlu gördük. Ancak dana sonra bunun farklı olduğunu gördük. Bu Suriye'den ve Afganistan'dan Türkiye'yi zor durumda bırakacak bir hamleydi. Bu ancak Türkiye'yi çok iyi bilen bir akıl tarafından yapılabilir.

‘BU YÜZDEN GERİ ALIM ANLAŞMASINI DURDURDUK'

Yunanistan'la geri kabul anlaşmasını yapmasaydık bu akımı durduramazlardı. Türkiye burada hayati bir önlem koyuyor. Biz sadece İran ve Suriye'ye duvar yaparken bunu da önlemek istiyoruz. Eskiden 700 ile 800 geçiş olurken bu rakam günlük 73. Avrupa Türkiye'yi tampon bölge olarak görüyor. Bu yanlış bir bakış. Yunanistan 15 Temmuz hainlerini verebilir. Ancak 15 Temmuz konusunda çekinceleri var ve bu ilişkileri zor duruma düşüyor. Biraz bırakalım Suriye, Afganistan'dan, Afrika'dan gelenlerle hükümet zor durumda kalır. Yaşayamazlar, turizmleri bloke olur. Bunu hem Yunanistan'ın hem Avrupa'nın anlaması lazım. Bu kadar üstün gayret göstermemize rağmen hainleri vermiyor. Bu yüzden geri alım anlaşmasını durdurduk.

'AVRUPA'DA EN ÇOK UYUŞTURUCU YAKALAYAN ÜLKEYİZ'

Avrupa'da en çok uyuşturucu yakalayan ülkeyiz. Avrupa'da bizim bu konuda sırtımızı sıvazlıyor zaten. Güvenlik kuvvetlerine çok teşekkür ederim. Bu motivasyon kolay bir motivasyon değil. Biz hem üreten hem de satanlar olarak iki ayrı gruptan saldırıdayız. Biz sadece bu ilk altı ay içerisinde 7373 kilo eroin yakaladık. Aynı zamanda Avrupa'dan da ciddi baskı altındayız. Belçika, Hollanda, Danimarka, Avusturya bunlar sentetik uyuşturucu üretip Türkiye'ye salıyorlar. Türkiye'de esrar üretilen tarlalarda artık buğday üretiliyor. Yılbaşından bu yana 9500 kişi uyuşturucudan tutuklandı. Şu an 56 bin kişi uyuşturudan tutuklu.

‘CEZAEVLERİNDE BİR İSYANA MÜSADE ETMEYİZ'

Cezaevlerinde bir isyana müsade etmeyiz. Bazı avukatlar terör kuryeliği yapıyor. DHKPC'li avukatlara yaptığımız operasyonla bir çok şeyi çözdük. FETÖ ve PKK konusunda da aynı şeyler geçerli. Cezaevlerinde olumsuz bir şey olmaz. Kentlerde bekçilik sistemi geri geldi ve daha güçlenecek.

‘EKİPLERE UBER TALİMATI VERİLDİ'

Ekiplere talimat verildi UBER araçlarına ceza kesiliyor. Türkiye bir hukuk devletidir. UBER yetkisiz taşımacılıktır, halk dilinde bunun adı korsandır, bir başka belgeyle taksi taşımacılığı yapmaktadırlar. Bizim buna müsaade etmemiz mümkün değildir. Bu konuda gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

https://www.f5haber.com/gundem/bakan-soylu-dan-kritik-aciklama-haberi-1037969/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SANGARE'Yİ YABANCI ZANNEDEN SPİKER
SANGARE'Yİ YABANCI ZANNEDEN SPİKER
İŞTE ANLAŞMA DETAYLARI
İŞTE ANLAŞMA DETAYLARI