Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil operasyonu başladı .

Niğde'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kuzey Irak, Kandil, Sincar demiştim ya hatırlayın. Oraya da operasyonlarımızı başlattık. 20 uçağımızla 14 hedefi yok ettik. 20 uçak gittiler, vurdular, döndüler." dedi. Erdoğan vatandaşların, 'Reis bizi Kandil'e götür' sözlerine de, "24 Haziran bir hallolsun, gerek olursa önce ben, ardımdan siz." şeklinde yanıt verdi. .

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil operasyonu başladı .
Bu içerik 354 kez okundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Niğde mitinginde önemli açıklamalarda bulunuyor.

"BU BAY KEMAL NE DEDİ?"
Terörle mücadele mesajları veren , "Şehitlerimizin mübarek kanlarını asla yerde koymadık. Cudi'de var mıyız, Bestler Dereler'de var mıyız? Afrin'de var mıyız? Bu Bay Kemal ne dedi? Afrin'e girmeyin. Bay Muharrem ne dedi, Afrin'de ne işiniz var. İşte Ömer Halisdemir'imiz ne yaptı, hain olan o Semih Terzi'yi alnından indirdi. Vatan hainlerinin hakkı oydu. Halisdemir'imiz şehit oldu, makamların en yücesine ulaştı." dedi.

"KANDİL OPERASYONU BAŞLADI"
Erdoğan, beklenen Kandil operasyonu ile ilgili, "Teröristler nereye saklanırsa saklansın, biz ne Muharrem'e bakarız, ne Kemal'e bakarız. Biz bildiğimize bakarız. Şu ana kadar Afrin'de 4500'ün üzerine çıktık. Kuzey Irak, Kandil, Sincar demiştim ya hatırlayın. Oraya da operasyonlarımızı başlattık. 20 uçağımızla 14 hedefi yok ettik. 20 uçak gittiler, vurdular, döndüler. Bitmedi, operasyonlarımız devam edecek." ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KANDİL OPERASYONUNU DUYURDUĞU AÇIKLAMAYI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

"REİS BİZİ KANDİL'E GÖTÜR" SLOGANLARI
Erdoğan, 'Reis bizi Kandil'e götür' sözlerine, "24 Haziran bir hallolsun, gerek olursa önce ben, ardımdan siz" şeklinde yanıt verdi.

"ONLARIN TERÖR DİYE BİR DERDİ YOK"
​Kılıçdaroğlu ve İnce'yi eleştiren Erdoğan, "Cudi'de, Gabar'da, Kato'da teröristlerin inlerini başlarına geçirdik. Bu Bay Muharrem'den, Bay Kemal'den terörle mücadele ile ilgili bir şey duydunuz mu? Onların terör diye bir derdi yok. Bay Kemal terörün destekledikleri ile Ankara'dan İstanbul'a yürüdü." şeklinde konuştu.

"VAKTİM OLURSA 24 HAZİRAN'DAN SONRA BİR DERS VERİRİM"
Yerli otomobil hakkında konuşan Erdoğan, "Otomobil, Erdoğan 20 yıl geriden takip ediyor diyor. Sen ne diyosun ya. Tesla diye bir firma var. Sahibi Elon beni ziyaret etti. Bizi benzinli araba üreteceğiz sanıyor, biz akülü, elektrikli arabalarla uğraşıyoruz. Ama bu anlamaz, anlayana kadar da 24 Haziran gelir. Vaktim olursa 24'ünden sonra sana bir ders veririm" ifadelerini kullandı.

"CEPHEDEKİ ASKERE SATAŞAN CUMHURBAŞKANI ADAYI DUYDUNUZ MU?"
Muhalefetin adaylarının vaadlerine değinen Erdoğan, "Şimdi soruyorum Niğde, 24 Haziran'da cumhurbaşkanlığında şahsıma, mecliste AK Parti'ye oyumuzu veriyor muyuz? Yaparsa yine AK Parti yapar. Cumhur ittifakı ile diğer ittifaka gereken dersi vereceğiz. Muhalefetin halini görüyorsunuz, bunlar yıkım ekibi. Biri havaalanı ile uğraşıyor, biri TİKA ile uğraşıyor. Bunlar ne cins ya? TİKA dünyanın dört bir yanında tarihi miraslarımızla ilgileniyor. Dünyanın hangi ülkesinde böyle bir muhalefet var. Siz hiç Avrupa'da yatırım düşmanı muhalefet gördünüz mü? Siz hiç cephedeki askere sataşan cumhurbaşkanı adayı duydunuz mu?" diye sordu.

"BAY MUHARREM OYUN OYNAMA YERİ ZANNEDİYOR"
ABD'de Central Park var, İngiltere'de Hyde Park var." diyen Erdoğan, "Biz Niğde'mize'de böyle bir millet bahçesi kuracağız. Bir diğer projemizde gençlere millete hizmet verecek millet kıraathaneleri. Bay Muharrem ile Bay Kemal kıraathaneleri oyun oynama yeri zannediyor. Bay Muharrem pastahane değil he, kıraathane." şeklinde konuştu.

.RESİM : SONDAKİKA

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2018/06/11/cumhurbaskani-erdogan-kandil-operasyonu-basladi

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOMBİNE FİYATLARINA BÜYÜK TEPKİ
KOMBİNE FİYATLARINA BÜYÜK TEPKİ
GENÇLERBİRLİĞİ'NDE KAPLAN DÖNEMİ
GENÇLERBİRLİĞİ'NDE KAPLAN DÖNEMİ