Advert

Başbakan Binali Yıldırım'dan A Haber'de flaş açıklamalar .

Başbakan Binali Yıldırım, kritik 24 Haziran seçimleri öncesi A Haber, A Haber Radyo ve ATV ortak yayınında soruları yanıtladı. Yıldırım, ekonomideki manipülasyonlara ilişkin "Vatandaşlarımız şunu bilsin, Türkiye ekonomisi çok sağlam temellere dayanıyor, bankacılık sisteminin temelleri sağlam." dedi. Öte yandan Yıldırım, Kandil'e yönelik düzenlenen hava harekâtında örgütün önemli kadrolarının öldürüldüğünü açıkladı. .

Başbakan Binali Yıldırım'dan A Haber'de flaş açıklamalar .
Bu içerik 309 kez okundu.
Advert

 , kritik 24 Haziran seçimleri öncesi A Haber, A Haber Radyo ve ATV ortak yayınında soruları yanıtladı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ

İzmir seçmeninin bir kısmı, yerel yönetim nedeniyle ideolojik duruş sergiliyor. AK Parti İzmir'de her seçimde oylarını artırdı, durumu çok iyi görüyorum.

EKONOMİDEKİ MANİPÜLASYONLAR

Her şeyi seçime bağlamak birçok konuda zaman kaybına neden oluyor. Piyasada bir durgunluk var. Vatandaşlar 24 Haziran gelsin de işimize gücümüze bakalım diyor. Dış küresel yatırımcılar da aynı şekilde. Türkiye ekonomisi üzerinde değerlendirme yapanların aşırı gayre içine girdiklerini görüyoruz. Değerlendirme kuruluşları çıktılar seçim öncesi değerlendirme yaptılar. Sanki seçime onlar giriyor. Bunlar normal şeyler değil. Değerlendirme kuruluşlarının aşırı gayreti manidar.

Darbe girişimi, vesayetle vs. Türkiye'yi alaşağı edemediler getiremediler son olarak ekonomi üzerinden gidelim dediler. Biz ekonomimizi sağlam temeller üzerine kurdur. Vatandaşlarımız şunu bilsin, Türkiye ekonomisi çok sağlam temellere dayanıyor, bankacılık sisteminin temelleri sağlam... Seçim sonrası için tedbirlerimiz aldık.24 HAZİRAN SONRASI EKONOMİ

Orta ve uzun vadeli yapısal reformlar yapacağız. Önümüzdeki dönemde beş hedef sektör üzerinde büyümeyi sağlamak istiyoruz. Bu beş sektörün biri makina imalat sanayi, ikincisi otomotiv, üçüncüsü kimya-ilaç, dördüncüsü elektronik, beşincisi gıda.

SOĞAN VE PATATES FİYATLARINDAKİ ARTIŞ

Spekülasyondan öte bir şey değil, göreceksiniz birkaç gün sonra böyle bir meseleyi konuşmayacağız.

MUHALEFETE "YÖNETİM" YANITI

94 yıllık yönetim alışkanlığını değiştiriyoruz. Muhalefet eskiye döneceğiz diyor, dönemezsiniz.

"MİLLET İTTİFAKININ RESMİ VE GİZLİ ORTAKLARI VAR!"

Bunların ittifakının bir resmi ortakları var, bir de gizli ortakları var. Resmi ortaklar belli. Gizli ortakları söylemiyorlar, gizli ortakları da HDP.

KANDİL'E HAREKAT!

(Kandil) Zaman zaman hava harekatlarıyla oraları dağıtıyoruz, bombalıyoruz. Bu sefer çok sıkışınca İran tarafına geçiyorlar, oradan sıkışınca Irak tarafına geçiyorlar. Hava harekatıyla buradaki terör yuvalarını dağıtmak, tamamen söndürmek çok kolay değil, mümkün de değil. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'nın bir benzerini Kuzey Irak alanında da yapmaya zaten çok önceden başlamıştık.

 

.https://www.ahaber.com.tr/gundem/2018/06/21/basbakan-binali-yildirimdan-a-haberde-flas-aciklamalar

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAKIR VAR SUNUMU YAPTI
ÇAKIR VAR SUNUMU YAPTI
MHK BAŞKANI SABRİ ÇELİK KİMDİR?
MHK BAŞKANI SABRİ ÇELİK KİMDİR?