Advert

YA YOK OLACAĞIZ, YA VAR OLACAĞIZ

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesi Cumhur İttifakı’nın büyük bir parçası olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu ile Cumhur İttifakı’nı, Tuzla‘yı ve seçimleri konuştuk.

YA YOK OLACAĞIZ, YA VAR OLACAĞIZ
Bu içerik 1616 kez okundu.
Advert

Tuzla MHP İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu özel röportajı

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesi Cumhur İttifakı’nın büyük bir parçası olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu  ile Cumhur İttifakı’nı, Tuzla‘yı ve seçimleri konuştuk.

MHP Tuzla İlçe Başkanlığı binasında bizleri misafir eden Başkan Beşiroğlu, 25 Nisan sabahı başladıkları seçim maratonundan Cumhur İttifakı’na ‘’Liderimiz’’ diyerek telaffuz ettiği  Devlet Bahçeli’den Cumhurbaşkanı  Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar, Tuzla’da seçim sürecinde gördüklerinden MHP Tuzla İlçe Teşkilatı’na kadar her şeyi dobra dobra anlattı.

Röportajımıza önce Cumhur İttifakı’nın gelişmesiyle başlayalım  diyerek,  Başkan Beşiroğlu'na  Cumhur İttifakı'nı sorduk .

Beşiroğlu ‘’ Cumhur İttifakı bir ikbal üzerine veya Milliyetçi Hareket Partisi barajı aşamaz, Adalet ve Kalkınma Partisi tek başına seçilemeyecek, MHP’de gelsin ona destek olsun diye kurulmadı. Cumhur İttifakı, özellikle 15 Temmuz sonrasında ülkemizin başına gelen durum ve kalkışma sonrası yapılan bir çalışmadır. ‘’ diyerek devam etti.

Beşiroğlu ’’ Genel Başkanımız, Liderimiz Devlet Bahçeli her zaman ifade etti. 16 yıllık yaşananlar unutuldu mu? Tabi ki unutulmadı. Ülkenin en sıkıntılı anlarında yaşadığı problemlerde, sadece 15 Temmuz değil sınır bölgemizde de yaşananları görüyoruz. Avrupa’nın bize yapmak istediklerini, yalnızlaştırma isteklerini izliyoruz. Cumhur İttifakı’nın artık olması gerektiğini, birlikte hareket edilmesi gerektiğini söylemiştir, bunu unutmamak gerekir.’’ Dedi.

Başkan Beşiroğlu ‘’ 2 senedir görevdeyiz, seçim öncesinde de sokaklarda ve sahadaydık. Tuzla MHP İlçe Başkanlığı olarak bizim için değişen bir şey olmadı sadece program sayımız arttı, toplantı sayımız arttı. 7 Haziran seçimlerinde alınmış bir oyumuz var. Tuzla’da 13.35 oy almışız. Biz bu hedefle yola çıktık. Bunun üstüne katmak için sizlerin de takip ettiği gibi gece gündüz sahadayız. Dernekler, evler, esnaflarımız ve her yere adım adım ulaşmaya çalışıyoruz. MHP’nin 15 Temmuz sonrası genel başkanımızın kabul edilirliği, bilinirliği ve güvenilir olması bu oyumuzu bizim daha da artıracaktır.’’ Dedi.

Tuzla’da yapılan anketler için ne düşünüyorsunuz?

Tuzla’da birçok anketler yapıldığını ve bu anketlerin kendilerine de geldiğini söyleyen Beşiroğlu ‘’ Biz bu anketlere inanmıyoruz. Bizden ayrılan arkadaşlarımızı ve diğer ittifak yapan siyasi partilerin sahada bir çalışmalarını görmedik. Sadece stantları var. Ben bunların MHP’yi çok da etkileyeceğine inanmıyorum. Tabi bu bizim sahada gördüğümüz. Biz 7 Haziran’da gördüğümüz coşkuyu şuan sahada görüyoruz, çok ciddi anlamda karşılık var, gittiğimiz bazı mahaller bizi şaşırtmıştır. Aydınlı olsun, Şifa Mahallesi olsun,  diğer mahalleler olsun gördüğümüz ilgi, sempati gerçekten bizi mutlu etti ve şu cümleleri çok duyduk ‘Vaktinizi burada harcamayın, başka yerlere gidin’ diyenler oldu. Bu bir  teveccüh. Bu teveccühün sahaya yansımasıdır, tabi ki söz sandığa gidecek seçmenindir ama bizim gördüğümüz MHP Tuzla’da 7 Haziran seçimlerinin üstüne çıkacaktır.’’ Dedi.

Tuzla’da MHP’nin üye sayısı  nedir?

Volkan  Beşiroğlu ‘’Şu anda mevcut kayıtlı olarak 3100 üyemiz var, seçim sonrası da standımıza ciddi sayıda üye katılımı oldu ve tabi ki bunlar genel merkezimize de gönderildi. Merkezde yapılacak olan onaylardan sonra sanırım 4000’e yakın üyeye sahibiz. ‘’ dedi.

Tuzla’da Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı ve AK Parti İlçe Başkanı Suat Durak  ile BBP İlçe Başkanı Cüneyt Şahin ile hep beraberdiniz, bu tablo özlenen bir tablo idi. Ramazan ayında Tuzlalıları da memnun etti, siz bu birlik beraberliği nasıl görüyorsunuz ?

Beşiroğlu  ‘’Biz Genel Başkanımız ve Liderimiz Devlet Bahçeli'nin  bizlere verdiği talimatla Cumhur İttifakı’na uygun bir şekilde ve buna uygun davranmaya çalıştık. Beraber program yapmadık belki ama davet edildiğimiz her programda olmaya, birlik ve beraberliği sağlamaya çalıştık. Söylemlerimizde de her zaman aynı çizgide olduk . Şunu söylemek isterim biz bu tefrikayı 16 Nisan’da da gördük. Aynı söylemleri konuştular. MHP Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vermeyecek, desteklemeyecek, sözleri konuşuldu. Ama ben gittiğim her  programda ve en son iftarımızda dahi Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır dedim. Bu çürümüş ifadelerle artık bizim karşımıza çıkmasınlar. Bizim liderimiz bir söz söylediği an bizim için her şey bitmiştir. Biz o doğrultuda o yolda gideriz. Bunun üstüne de kimse söz söyleyemez. Ben de liderimin Tuzla’da temsilcisiyim, fikri başka olanlar, bizimle beraber hareket etmeyenler bizimle birlikte değildir. Bunu net olarak söylüyorum. 25 Haziran sonrasında da bunu herkes görecektir. Lider ne demişse ülkücü irade onu yansıtır ve yaşar. Ülkücülük bunu gerektirir.’’ İfadelerini kullandı.

MHP Tuzla İlçe Başkanlığı olarak ekibinizle sahada ve sokakta her yerde sizleri gördük, bu çalışmalarınızda neler gördünüz ve izlenimleriniz nelerdir?

Başkan Beşiroğlu ‘’Bu süreç içerisinde sahada gördüğümüz teveccühün karşılığını MHP Tuzla için söylüyorum alacağını düşünüyor ve temenni ediyoruz. Düşüncemiz bu. Bunun altında bir oy çıkması bizi şaşırtır. Neden şaşırtır, çünkü sahada gördüğümüzün karşılığı böyle olmamalı. Tecrübemle şunu ayırt edebiliyorum hangi siyasi parti olursa olsun herkes bir şekilde karşılık verir. Biz bunun ötesini gördük. Seçim yokken de sahadaydık. 42 dernekle toplantı yaptık, tüm mahalleler de  bir araya geldik. Erken seçim gelince biz tekrar aynı dernekler ve esnaflarla beraberdik. Şunu biliyorum; Tuzla ölçekli MHP’ye bir sempati mevcut. Bu belki yerel ile ilgili bir durumdur, bir şey diyemem. Liderimize de aynı sempati ve güvenin olduğunu da bizzat kendimiz şahit olarak izliyoruz. Onun için aksi bir sonuç bizi üzer, ama milletimizin takdiridir.'' Dedi.

Ekibime, özellikle Mahalle Başkanlarıma Teşekkür Ederim

MHP Tuzla ilçe Başkanı Volkan Beşiroğlu‘nun değindiği diğer bir konu ise ‘’MHP Tuzla ilçe Başkanlığı yönetimi ile özellikle ve özellikle mahalle başkanlarına, sadece bu seçim kampanyasında değil 2 yıldır Allah razı olsun hepsi bizimle sokaklarda ve yolardaydılar. 56- 57 gündür sahadayız. Yola revan olduk. Genel Başkanımızın emri doğrultusunda yeri geldi evimizden ayrı kaldık. Sizin vesileniz ile mahalle başkanlarıma ve yönetim kuruluma teşekkür ediyorum. Burada büyük fedakarlık göstererek kampanyaya destekte bulunan mahalle başkanlarıma ayrıca bir teşekkür etmem gerekir.’’ oldu.

Cumhur İttifakı’na Tuzla’dan nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

Volkan Beşiroğlu, ‘’ %51 tabi ki bizim, her halükarda bu işi bitirir, ama şahsım olarak soruyorsanız seçim kampanyası başlamadan önce bu bir his de olabilir, içimden geçen % 53 ile 57 arası olur diye düşünüyorum. ‘’dedi.

Peki bir de karşınızda birleşmiş bir ittifak var, bu konu hakkında ne söylemek istersiniz ?

Beşiroğlu ‘’ Beraber siyaset yaptığımız çok arkadaşımız var. Onların da bu durumu hazmedemediklerini düşünüyorum. Bunları yazarsanız çok sevinirim. Bu olay Recep Tayyip Erdoğan’ın, Devlet Bahçeli’nin olayı değildir. Bu Ülke kıyamete kadar var olacaktır. 24 Haziran günü sandığa gidenler kişileri bir kenara bırakıp ülkenin geleceği ile ilgili bir karar verecektir. Recep Tayyip Erdoğan sevgisi, sevgisizliği ve Devlet Bahçeli sevgisi, sevgisizliği ile hareket edilmemesi gerektiği bir durumdayız. Bu bir Milli bekadır. Genel Başkanımız her zaman Milli bekadan bahsetmiştir. Bu Milli bekanın teminatının da Cumhur İttifakı olduğu aşikardır. Söylemlere bakmamız yeterlidir. MHP’nin 49 yıllık tarihinde sadece adanmışlık vardır ve inanmışlık vardır, devlete sahipliği vardır. ‘’ dedi.

Anlamakta Zorluk Çekiyorum, Bu Akıl Tutulmasıdır

Beşiroğlu sözlerine ''Şunu anlamakta zorluk çekiyorum, bir tanesi sarayı yıkacağım diyor., bir tanesi yapılanları durduracağım diyor, bir saray tutturulmuş gidiyor. Amerika’nın başkanı bunu yaptığında yüzlerce araba ile koruma ile gezdiğinde bir şey denmiyor Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı yaptığında bu sorun oluyor ve bunu söyleyen TC. Devleti vatandaşı. Sözde bu ülkeyi yönetmeye talip.  Bir Cumhurbaşkanı adayı uçakları satacağım diyor, birisi yıkmaktan bahsediyor diğeri yapılanları durdurucam derdinde ve bunun karşılığında sevsinler sevmesinler, eleştirsinler eleştirmesinler Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Cumhurbaşkanımız Türkiye ekonomisini dünyada ilk 5’e sokacağım diyor. Yani anlamak mümkün değil, biri uçak satıyor, biri saray yıkıyor, biri yatırımları durduruyor bir diğeri de ülkesinin büyümesini düşünüyor.’’ derken Beşiroğlu ‘’Bu bana  geçmişden gelen durumları anımsattı, ,Yatırımları durduracağım diyen Cumhurbaşkanı adayı bana ne hatırlatıyor biliyor musunuz? Gezi olayında Başbakanın karşısına çıkan temsilcileri hatırlatıyor. Onlar ne dedi Havaalanını durdur. Köprüyü durdur yatırımları durdur. Aynı cümleyi Türkiye Cumhuriyetini yöneteceğim diyen Cumhurbaşkanı adayı söylüyor. Bu bir akıl tutulmasıdır. İyi Parti’nin cumhurbaşkanı adayına gelelim, geçin televizyonun karşısına bir tane ufuk, bir tane gelecek, Türk milletini toparlayacak, Türk Devleti’ni geliştirecek bir tane söz varsa hepimiz gidip ona oy verelim.‘’ ifadelerini kullandı.

Bu Adaylara Sormak Lazım...

Beşiroğlu ‘’Bu adaylara sormak lazım, kim bunları söyledi, kim bunları anlattı, kim bunları size söyletiyor? Bu ülkede siyaset yapan bu ülkenin mensubu, Türk milletine hizmet edeceğim diyen bu kişilerin söylemleri nereden geliyor buna bakmak lazım. Çok net ifade ediyorum Genel Başkanımızın dediği gibi ''Ya yok olacağız Ya var olacağız''. ‘sözleri ile bizde röportajımızın sonuna gelmiş olduk.

Tuzla’ya, Tuzlalılara ve Türkiye’ye  buradan röportajımızın sonuna gelirken ne söylemek ne iletmek istersiniz?

MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu ‘’Ben Türk milletinin ferasetine güveniyorum. Türk milleti Cumhurbaşkanı adaylarına değil, Türkiye’nin kaderine oy verecektir. Kimse bu millet üzerinde de hesap yapmasın. Sonuç ne çıkarsa çıksın çok net ifade ediyorum Ülkücü hareket burada. Ülkücü hareketin var olduğu yerde bu örümcek kafalılar, kafalarını başka yerde kurduranlar ne düşünürse düşünsün Ülkücü hareket olduğu sürece, ama bir milletvekilimizle ama yüz milletvekilimizle ama %10'umuzla ama %20'mimizle Ülkücü hareket hesap yapanların hesabını bozacaktır. Sonuç ne olursa olsun bu seçmenin takdiridir. Biz tevessüh göstereceğine inanıyoruz. Cumhur İttifakı adına kötü bir sonuç da çıkarsa bu ittifakın karşısındakiler heveslenmesinler. Bu Ülkeyi bölemezler. Ülkücü hareket var olduğu sürece, bu topraklarda yaşadığı sürece kıyamete kadar Türkiye üzerinde hesap yapanların hesapları her zaman boşa gidecektir.’’ Dedi.

MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu : Teşekkür Ederim

Tuzlapress Gazetesi’ne teşekkür eden MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu ''Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası Cumhur İttifakı’dır, seçimlerin ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm Tuzlalılardan da Cumhur İttifakı’na sahip çıkacaklarına olan inancımı buradan kendilerine  iletmek isterim.’' Dedi.

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak bizlere verdiği değeri her zaman gösteren ve bugün bizleri ağırlayarak misafir eden Volkan Başkana teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

HABER :TUZLAPRESS GAZETESİ 

ÖZEL RÖPORTAJ

 

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAKIR VAR SUNUMU YAPTI
ÇAKIR VAR SUNUMU YAPTI
MHK BAŞKANI SABRİ ÇELİK KİMDİR?
MHK BAŞKANI SABRİ ÇELİK KİMDİR?