Advert

TUZLA'DA ARTIK BİZ DE VARIZ

TUZLA'DA ARTIK BİZ DE VARIZ
Bu içerik 934 kez okundu.
Advert

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesi İttifakın bir parçası olan Büyük Birlik Partisi Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin ile Cumhur İttifakı’nı, Tuzla‘yı ve seçimleri konuştuk.

BBP Tuzla İlçe Başkanlığı binasında bizleri misafir eden Başkan Şahin ‘’Emanetine sahip çıktığımız ve görev bildiğimiz Rahmetli Muhsin Başkanımızın yolunda ilerliyoruz’’ diyerek Cumhur İttifakı’nda seçim öncesi gördüklerini anlattı.

BBP Tuzla İlçe Başkanlığı olarak Cumhur İttifakı’na bakışınız nedir?

Cüneyt Şahin ‘’BBP olarak 15 Temmuz’dan beri cumhurbaşkanımızın ve devletimizin arkasında durduk. Bu alınan karar şahsım adına olumlu bir karar. Genel başkanımızın yapmış olduğu basın açıklaması biz ilçe başkanları ile yaptığı basın toplantısında Cumhur İttifakı’na destek vereceğini açıkladı. Bizler de bu kararın sonuna kadar arkasında durduk ve durmaya devam ediyoruz.

Bildiğiniz gibi Cumhur İttifakı’na MHP çok güzel bir açıklama ile destek olmuş ve bizlerinde BBP olarak destek vermemiz Türkiye genelinde ses getirdi.Biz Türkiye genelinde belki 0.5 olarak algılanıyoruz ama normal şartlarda baktığınız zaman bizim de Türkiye genelinde 2 ile 2.5 oranında payımız var. Bu payda bence hiç yabana atılmayacak bir paydır. Cumhur İttifakı’na verdiğimiz destekten dolayı bizler de son derece memnunuz. ‘’ Dedi.

Tuzla’da önceden çok faal olarak görmediğimiz BBP’nin 15 Temmuz’dan sonra zaman zaman ama Cumhur İttifakı’ndan sonra ciddi anlamda duymaya başladık. Bunun hakkında neler söylemek istersiniz? BBP’nin Tuzla’ya bakışı nedir?

 Başkan Şahin ‘’ BBP 2014 yılında ilçe teşkilatımız kapatılmıştır. 2016 Nisan ayında görev verildiğinde Muhsin Başkanıma olan sevgim gereği kabul ederek göreve başladım. Bundan önce 2014’e kadar olan süreçte seçim yaklaşırken BBP’den başka partilere kayışlar oldu, bunu da anlamış değilim. Bir bayrağı bir yerde dalgalandırıyorsanız, iyisi ile kötüsü ile bu bayrağın arkasından devamlı koşturmak gerekir. Mühim olan makam mevki değildir, mühim olan rahmetlinin bize bıraktığı bu mirası kanımızın son damlasına kadar taşıyabilmektir. İstanbul İl Başkanımız Mustafa Mican’ın ilçe başkanlığı görevini vermesinin ardından görevi kabul ederek başladım. Onur verici bir makamdır burası. Tuzlamız için de bu bayrağı burada dalgalandırmaktan gurur duyuyorum. Kısa sürede BBP’nin ismini ve logosunu Tuzla’da artık daha çok görüyoruz ve bundan sonra da daha fazla göreceğiz.’’ Dedi.

BBP’nin Tuzla’da üye sayısı kaçtır?

Başkan Şahin ‘’Cumhur İttifakı’nı açıklamadan önceki net sayımız 550 idi. Şuan yapılan üye kayıtları ve merkeze gönderdiklerimizle beraber yaklaşık 1050’yi bulduk.  Tabi bu üye katılımında teşkilatlandırma başkanlığına getirdiğimiz Nafız kardeşimizin de büyük payı oldu. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Belki biraz iddialı konuşacağım ama BBP Tuzla’da 4. parti olma konumuna gelmeye yaklaşmıştır.’’ Dedi.

56 - 57 gündür sokakta ve sahadasınız. Sahada gördüğünüz nedir? Halkın BBP’ye olan bakışını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Başkan Şahin ‘’ Aslında ben BBP’de çok şanslı bir döneme denk geldim. İlk seçimimde başkanlık yapıyorum. Daha önceden burada kırgın olan arkadaşlar ve kafası karışık olan arkadaşlarımızı biz kazanmaya başladık. Bizim amacımız şu bir gerçektir ki, MHP tabanından kişiler çalmak değil, takdir edersiniz ki biz MHP ile aynı hemen hemen aynı tabanda olan hemen hemen aynı görüşlere sahibiz. Ramazan boyunca bütün davetlere katıldık, esnafları ziyaret ettik, evlere ziyarete gittik. AK Parti ve MHP ilçe başkanlarımızla beraber bulunduk. Tabi böylece kendimizi daha da rahat lanse edebildik, anlatabildik. Benim gördüğüm BBP’nin Tuzla’da hissedilir olması insanları mutlu etmeye başladı. Çünkü BBP’nin geçmişten bugüne kadar ne kadar temiz bir parti olduğunu, hiçbir yolsuzluğa karışmadığını, her zaman dik duran, temiz duran, ahlaklı duran ve yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermeyen bir yolda gittik. BBP Tuzla ilçe başkanı olarak bundan sonra Tuzla’da yapılan doğruları alkışlayacağız, yapılan yanlışları da belirteceğiz. Hatta şunu söyleyebilirim, MHP İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu’nu ziyaret ettiğimde de kendisiyle sadece bu ittifakta değil bundan sonra da zaman zaman bir araya gelme fikri ve düşüncelerimizi paylaştım. Kendisi de sağ olsun son derece sıcak yaklaştı bu duruma.

 Şimdi bir Cumhur İttifakı var bir de Millet İttifakı var. Buna bakış açısınız nedir?

Şahin ‘’ Şimdi burada merak etiğim ve hayrete düştüğüm konu bu millet adını nasıl kullandılar, nasıl telaffuz ettiler anlamış değilim. Millet kelimesini kullandığınız zaman bir kere vatana ve millete sahip çıkacaksınız. Şimdi dönüp bakıyorum benim için çatısı ve temeli çok zayıf ve ince olarak onları görüyorum, ayrıca dış mihrakların da oyuncakları olarak görüyorum. Bunların kendilerine hayrı olmadı ki Türkiye’ye ne hayırları olacak. Bunların tek zihniyeti bir esere sahip çıkmak varken bu eserleri yıkmak, satmak. Ben buna gülüyorum açıkçası. Cumhurbaşkanımız Erdoğan biliyorsunuz ki Türkiye için çok büyük atılımlar ve yatırımlar yaptı ve ben burada özellikle dış politikada kendisini ayakta alkışlıyorum. Bu millet denen ittifak bir külliye tutturmuş gidiyor. Bu devletindir, halkındır ve bununla gurur duyulması gerekir. Başka memleketlerde olunca ses çıkarmayacaksın, kendi vatanında olunca hor göreceksin. Böyle bir şeyi kabul etmiyorum. Bu zihniyeti anlamış değilim.'' Dedi.

Saadet Partisi’nin bu ittifakın içinde olmasını nasıl karşılıyorsunuz?

Bu konuda bir tek şey söylemek isterim. Rahmetli Necmettin Erbakan’ın kemiklerini sızlattıklarını düşünüyorum. Çünkü böyle bir partiye hiçbir şekilde yakışmıyor.

Cumhur İttifakı’nda 24 Haziran için aklınızdan geçen, düşündüğünüz bir sonuç var mı?

Başkan Cüneyt Şahin  ‘’ Tuzla’da gördüğüm mitingler olsun sahada gezerken, kahveler, evler, dernekler ve yemeklerde hep halkın içinde olduk. Bu gördüklerimiz bizi yanıltmıyorsa ben Tuzla’da Cumhur İttifakı’nın %54 çıkacağı düşüncesindeyim. Türkiye genelinde de yine %53-54 olacağı düşüncesindeyim.'' Dedi.

Peki başkan, biz 24 Haziran’dan sonra da BBP’yi Tuzla’da yine aynı tempo ile ve kararlılıkla görecek miyiz?

Bu soru için teşekkür ederim diyen Başkan Şahin ‘’ Bundan sonra BBP Tuzla’da her mahallede başkanlığıyla, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla aktif olacak ve Tuzla için çalışmalarına devam ederek Rahmetli Muhsin Başkanımızın emanetine sahip çıkacaktır. Bundan sonra yatma, durma gibi bir şansımız yok. Basamaklarımızı gün geçtikçe daha da çok yükselteceğiz. BBP gece gündüz çalışmalarına yine devam edecek. Diğer siyasi yarıştığımız arkadaşlar da şunu bilsinler ki Tuzla’da biz durmayacağız, üye sayımızı durmadan artırmaya devam edeceğiz, vatandaşlarımızla her konuda yan yana olacağız, kısaca ezenin değil ezilenin sesi olmaya devam edeceğiz ve bu görevi sonuna kadar layıkıyla devam ettireceğiz.'' Dedi.

Sayın başkan son olarak söylemek istediğiniz ne varsa söz sizde…

Başkan Şahin ‘’ Buradan şunu söylemek istiyorum, seçim sürecinde bize verilen görevi layıkıyla en iyi şekilde yaptık ve yaptığımıza da inanıyorum. Sahada HDP’lilerin kışkırtmalarına, sataşmalarına saygımızla, cevap vermedik, bir kavga ortamına müsaade etmedik. BBP Tuzla Teşkilatı olarak bütün çalışmaları yaptığımıza inanıyorum ve bunun karşılığını insanlardan mutlaka alacağız. Şunun üstüne basa basa değinmek istiyorum; Bize vaat edilip de yerine getirmeyen insanlara söylüyorum. Onlardan da çekinmiyorum. Bir gün onun da hesabını kendilerine soracağım. Açık ve net söylüyorum. Herkes bilmelidir ki ve bu kişiler bilsin ki BBP kendini kullandırmaya gelmedi. Bizim kendi fikrimiz var, kendi yolumuz var. Kısacası biz kimsenin adamı olmadık. Kimsede bizi Tuzla’da boyunduruğunun altına almayı düşünmesin ve artık Tuzla'da biz de varız. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bizim Tuzla’daki çalışmalarımız sadece ittifak konusunda ve Cumhurbaşkanlığı konusunda olmayacak. Bundan sonra da önümüzde bizi bekleyen Tuzla’nın bir belediye başkanlığı seçimi var. Burada da BBP  üstüne düşeni üstlenecek ve yapması gerekeni yapacaktır. Bizlere bu fırsatı verdiğiniz için, ilk günden itibaren yanımızda olduğunuz için ve dostluğunuz için şahsım ve teşkilatım adına Tuzlapress Gazetesi’ne ve tüm çalışanlarına sevgi ve saygılarımı iletmek isterim.’’

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak dostumuz olan mütevazı kişiliği ile tanıdığımız BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin’e yönetimine ve teşkilatına bizlerim misafir ettikleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

HABER : TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAKIR VAR SUNUMU YAPTI
ÇAKIR VAR SUNUMU YAPTI
MHK BAŞKANI SABRİ ÇELİK KİMDİR?
MHK BAŞKANI SABRİ ÇELİK KİMDİR?