Advert

CHP'li Tezcan MYK toplantısının ardından açıklama yaptı: Gündemimizde olağanüstü kurultay yok

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, MYK toplantısı sonrası açıklama yaptı. Tezcan, "Gündemimizde olağanüstü kurultay yok" dedi.

CHP'li Tezcan MYK toplantısının ardından açıklama yaptı: Gündemimizde olağanüstü kurultay yok
Bu içerik 289 kez okundu.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

- Başbağlar'da ve Madımak'ta hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

- Milletvekilleri mazbatalarını aldılar ve YSK seçim sonuçlarını açıkladı. Adaletsiz, hukuka aykırı ciddi bir süreç yaşadık. Bunun sonucunda TBMM yeni dönemde göreve başlayacak. Bütün milletvekillerine başarılar diliyoruz. Yeni yasama döneminin başarılı geçmesini diliyoruz. Yeni dönemde siyasi parti ayrımı yapmaksızın hepsine başarı diliyoruz. Yeni dönemde etkisizleştilmeye çalışılan TBMM'yi yetkilerini koruma ve kullanma konusunda kararlı bir tutum bekliyoruz. Tek adam rejimi altındayız. Kuvvetlerin bir elde toplandığı bir tabloyla karşı karşıyayız.


'ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ'

Milletvekilleri mazbatalarını aldılar. 600 milletvekili. YSK seçim sonuçlarını açıkladı. TBMM göreve başlayacak. Meşruiyet sorunları yaşatacak ciddi bir süreç yaşadı.

Tek adam rejimi, ilk KHK ile aslında anayasayı askıya alarak yola çıktığını gösterdi. Yayımlanan KHK açık bir biçimde kanunla yapılması gereken hususların KHK ile yapıldığını gösteriyor. Yeni dönem ne yazık ki kötü başladı. Kötü devam etmemesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.

ENİS BERBEROĞLU VE EREN ERDEM'İN TUTUKLULUK HALİ

Anayasayı askıya alan KHK'lar ve bundan sonrasına ilişkin de muhtemelen Cumhurbaşkanlığı Karanameleri ile hukuk düzenini ortadan kaldırma sürecine giriliyor. Yeni dönemde beklediklerimiz var. Şu ana kadar gerçekleşmemiş olması, ciddi biçimde toplumsal huzursuzluğu tetikleyecek nitelikte. İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu. Haksız yere tutuklandı. Yeniden vekil seçildi. Millet yargının oyununu bozdu, bir kere daha parlamentoya gönderdi. Anayasanın hükmü açık. Yeniden dokunulmazlığı başlar diyor. Enis Berberoğlu'nun yargıtayada bekleyen dosyası şu anda dokunulmazlık kapsamındadır. Mahkemelerin derhal tahliye kararı vermesi gerekir.

Olağanüstü Kurultay çağrısı gündeminde yoktur.

 

https://www.f5haber.com/gundem/gundemimizde-olaganustu-kurultay-yok-haberi-1041982/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TERİM İSTİFA EDECEK Mİ?
TERİM İSTİFA EDECEK Mİ?
TÜRKİYE 568. KEZ
TÜRKİYE 568. KEZ