Advert

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE BERABER

Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Destanı’nın 2. yıldönümünde şehit ve gazi ailelerine vefa yemeği düzenledi.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE BERABER
Bu içerik 1188 kez okundu.

Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe katılanlar, 15 Temmuz ‘Karanlık Gece’ açık hava fotoğraf sergisi ile karşılandı.

 

Yemeğe, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır,  ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ev sahipliği yaptı.

 

Yemeğe Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer,Tuzla Piyade Okulu Komutanı Albay Yavuz Selim Turan,Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli,AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu, BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin, DP Tuzla İlçe Başkanı Yaşar Taşkıran, Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Birkan Onat,Oluver Öztürkler,Tuzla Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Seyhan Atçı,Tuzla Nüfus Müdürü Ferdane Yılmaz,Tuzla AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Nazmi İş,Tuzla Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürü İlhan Çöpoğlu, Tuzla İlçe Muhtarları ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

İlçe protokolü yemekte şehit ve gazi ailelerinin misafiri olurken her masada şehit ve gazi aileleri ile beraber oturdular .

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ,Tuzla Gazisi Üzeyir Civan ile aynı masada oturuken,Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı ve MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu Şehit aileleri ile aynı masada oturdu.

Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer,Tuzla Piyade Okulu Komutanı Albay Yavuz Selim Turanise ayrı masalarda Şehit ve Gazilerimiz ve aileri ile beraber oldu.

 

  Yemek, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı, Fatih Camisi İmamı Selahattin Pala’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yemekte yaptığı konuşmada '' Şehitlerimiz ve gazilerimizin emanet ettiği vatanda huzur ve güven içinde yaşadığımıza dikkat çeken Başkan Yazıcı, “15 Temmuz’da yaşanılanları unutmadan ve unutturmadan, canını bu ülke ve millet için ortaya koymuş insanları da asla yalnız bırakmadan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Biz ne yapsak, o fedakarlığın karşılığı olmayacaktır. Şükranlarımı sunuyorum. Teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum. Özgüveni olan bir insanımdır ama bir şehit ailesinin veya bir gazinin yanına gittiğim zaman her zaman bir mahcubiyet, insanı alttan gıdıklayan, kendimi ne yapmam gerekir zorunda hissettiğim bir durumla karşı karşıya kalmışımdır. Bunu ifade etmesi çok zor. İnsanın canını ortaya koyabilmesi ve öylesine bu ülke ve millet için o kıymetli varlığını ortaya koyabilmesi, her insanın harcı olmayan bir şeydir. Bu mahcubiyet belki de oradan geliyor. Bu kadar özgüvene sahipken bu durum olmanın başka bir izahı olmadığını düşünüyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bize bu vatanı huzur içinde yaşayacağımız bir vatan olarak bıraktı. Şehitlerimiz ve gazilerimizin bize emaneti var olduğu sürece rahat nefes alıp rahat yaşayabiliyor, çocuklarımız ve torunlarımız için bir gelecek tayin edebiliyoruz, hayal kurabiliyoruz. İnsanın hayali olmayınca geleceği de olmaz. Hayal kurabilmeniz için kendinizi güvende hissetmeniz, bir vatana ihtiyacınız var. Bu hayalleri yaşatabilecek ve yaşatabilmek için bu ülkeye, bu topraklara ve bu milletin kendini güvende hissetmeye ihtiyacı var. Bu güvenliği ve bu hissi veren, bu his için canını ortaya koyan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onları yetiştiren ailelerinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır da konuşmasında, milletimizin koruduğu ve yaşattığı değerleriyle her zorluğun üstesinden gelebilecek güce sahip olduğunu söyledi. Bunun son örneğinin 15 Temmuz Destanı’nda yaşandığını belirten Kaymakam Çalışır, “Vatan, bir toprak parçasından ibaret değil. Öyle semboller ve simgeler var ki bunlardan 1’ine, 2’sine, 3’üne sahip olduğunuz zaman sizi dünyada hiçbir güç yıkamıyor. İstiklal Marşımıza ve Kur’an-ı Kerim’e huşu içinde, duygulanarak, kalbimizi titreyerek bu değerlerimize sahip çıkıyoruz. Bu hain darbe girişiminde de elimizde Türk bayrağı vardı, camilerden mübarek selalar okunuyordu, kalbi iman dolu, yüreği devlet, vatan, millet sevgisiyle çarpan sizler ve evlatlarınız, bu milletin fertleri vardı. Başka bir şeye gerek var mıydı? Evet başka bir şeye gerek yoktu. Karşı taraf topuyla da tüfeğiyle de gelse bu değerler elinizdeyse sizi hiçbir güç çıkamıyor. Akif’in dediği gibi yeter ki bir milletin içine tefrika, ayrılık girmesin.O kara günlerin üzerinden 2 yıl geçti. Allah hamdediyoruz. Birlik, beraberlik ve huzur içerisinde devletimiz büyüyor. Dünyanın gıpta ile baktığı bir ülke halindeyiz. O birlik ve beraberliği muhafaz ettiğiniz zaman önünüzdeki tüm güçlükler, tüm zorluklar, karın güneş karşısında eridiği gibi erimeye mahkum. Bu millet kendi değerlerine sahip çıktığı sürece onun karşısında hiçbir güç kalamayacak” dedi.

Şehit ve Gazi aileleri için düzenlenen yemek, ilçe protokolünün şehit ve gazi aileleri ile sohbetiyle sona erdi.

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

 

tuzla kaymakamlığı tuzla belediyesi tuzla deniz harp okulu tuzla piyade okulu tuzla ilçe milli eğitim müd tuzla ilçe emniyet
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
EMRE FENERBAHÇE'DE
EMRE FENERBAHÇE'DE