Advert

‘’HAYALLERİ OLMAYAN İNSANLAR BAŞARIYA GİDEMEZLER’’

Kızılcahamam Kampı'nda bizleri ağırlayan Tuzlaspor A.Ş. Sportif Direktörü ve Genel Menajeri Numan Polat’ı biz de dergimizde misafir ettik.

‘’HAYALLERİ OLMAYAN İNSANLAR BAŞARIYA GİDEMEZLER’’
Bu içerik 646 kez okundu.

Kızılcahamam Kampı'nda bizleri ağırlayan Tuzlaspor A.Ş Sportif Direktörü ve Genel Menajeri Numan Polat’ı biz de dergimizde misafir ettik.

Numan Polat nerelidir? Futbola nasıl başladı? 

Aslen Kahramanmaraşlıyım orada doğdum orda büyüdüm, 18 yaşında futbol hayatının içine girdim, kısa bir dönem amatör futbol oynadım. Ondan sonra profesyonel futbol hakemlik hayatım başladı. 20 yıl hakemlik yaptım. Bundan sonraki süreçte hakemliğimi bıraktım, bıraktıktan sonra Kahramanmaraşspor’da idari menajer olarak göreve başladım. Birinci yılımızda 3. Lig’den  2. Lig’e  Şampiyon olarak çıktık. 2. Yılda orada sportif direktör olarak devam ettim ve 2. Lig’ den de başarı ile PTT’ye çıktık bir Şampiyonluk daha yaşadık. 1 senede PTT Lig’de görev yaptım ve daha sonrada görevden ayrıldım.

Kahramanmaraşspor’dan ayrıldıktan sonra yol sizi nereye götürdü?

Diyarbekirspor hayatımız başladı. Yaklaşık orada 2 yıldır Fevzi Başkanla birlikte çalışıyoruz. Futbol hayatımızda  Diyarbekirspor’dan sonra  şimdi Tuzla’ya geldik. İstanbul’da ilk defa görev yapıyorum ama İstanbul bildiğimiz bir yer sürekli maçtır, deplasmandır, stat stat, sokak sokak biliyoruz.

 Eski bir hakem olarak hakemliğe nasıl bakıyorsunuz?

Tabi ki hakemlik dışardan bakıldığında sadece düdük çalan, karar veren bir mekanizma gibi görünse de hem futbolu iyi bilmek gerekiyor, hem insan ilişkileri, hem yönetme kabiliyeti gerekiyor.  Şimdi herkesin gözünde hakem olunabilir gibi algı olsa da orada 11’den 22 değişik karakterde insanı yönetiyorsun. Futbolcuları da biliyorsunuz çok farklı yapıya sahipler, onların psikolojisini en iyi bilenlerden biri olduğumu düşünüyorum.

Fevzi İlhanlı nasıl bir Başkan?

 Coşkulu bir Başkan, başarı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir Başkan, onun hedefinde hiç kaybetmek yoktur, kaybetmeye tahammül edemez. Hatta her zaman konuşmalarında şunu söylemiştir altını kalın harflerle çizerek derki “Ben yapılanmamı, transferimi, takımımı en iyi şekilde oluştururum. Futbolun içinde kaybetmek de vardır ama ben ezilerek kaybetmek istemiyorum. Oynamak istiyorum benim takımım en iyi şekilde oynamalı, ruhuyla mücadele etmeli, savaşmalı, sonuçta olmayacaksa, bunu sadece şanssızlığa bağlamalıyım yoksa benim takımım, benim oyuncum saha da sonuna kadar savaşan, ruhu ile oynayan, mücadele eden, tekmeye kafayı sokan, kaybetse de sahadan alnı dik bir şekilde soyunma odasına giden futbolcu olmalı. Fevzi Başkanım, başarı içinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yapıda bir insandır. O hayatı boyunca hep başarıyı hedeflemiştir, Tuzlaspor için de aynı şeyleri düşünüyor, burada hedef kalıcı bir kulüp yapısı, fiziki şartları tamamlamış bir kulüp yapısı, başarı performansı üst çıtada olan bir kulüp yapısı onun fikirleri, düşüncesi odur, yoksa biz gidelim işte takımı alalım, orada kulüp o sezon kümede kalsın, kendini idare etsin mantığın da değil, onun hayat çizgisi hep öyledir. Fevzi Başkan, bize şunu söylemiştir “Ben en iyi oyuncu olsun, iyi olsun ben üzerime düşeni yaparım, bundan sonraki iş teknik heyetindir, hocanındır. Ben tribüne çıkar izlediğim maçtan keyif almak isterim” sözüdür. Başkanın temel kıssası başarıdır.

Tuzlaspor’da yeni hocamızı nasıl buluyorsunuz?

Biz hocaya güveniyor ve inanıyoruz yapabileceklerini biliyoruz. Bize çok şey katacağına inanıyoruz, doğru bir tercih olduğunu düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte de gelişen ve büyüyen Tuzlaspor’a katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Grubu nasıl görüyorsunuz?

Fikirlerim de grubu dengeli görüyorum birbirinden makas farkı olmayan takımlar olarak görüyorum. Sezon sonunda yani kopmaların olacağı bir grup olarak da görmedim. Ben böyle yaklaşıyorum doğrusu. Bizim ne yapabileceğimiz önemli. Kıran kırana bir lig olacağını demesem bile burada puan, şampiyonluk barajının puan barajının çok üstlerde olacağını düşünmüyorum, çünkü kopmalar olmayacağını düşünüyorum. Dengeli grup her zaman avantajdır.

Numan Polat’ın ‘’Heyecanımız var Tuzla adına, hayalleri olmayan insanlar gelecek çizemezler o yüzden biz hayallerimizi düşüncelerimizi her gün düşünüyoruz’’ sözlerinin ardından kendisine teşekkür ederek röportajımızı tamamladık.

 

HABER : TUZLAPRESS GAZETESİ

MUHABİR : BURAK TUNÇ 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TRANSFER AÇIKLAMASI!
TRANSFER AÇIKLAMASI!
TERİM İSTİFA EDECEK Mİ?
TERİM İSTİFA EDECEK Mİ?