Advert

İSTANBUL'A GEZMEYE GELMEDİM

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup temsilcimiz Tuzlaspor A.Ş.' nin yeni Teknik Direktörü Ercümend Coşkundere Kızılcahamam da takımımızın kamp yaptığı otelde gazetemize tüm samimiyeti ile açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL'A GEZMEYE GELMEDİM
Bu içerik 1584 kez okundu.

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup temsilcimiz Tuzlaspor A.Ş.' nin yeni Teknik Direktörü Ercümend Coşkundere  Kızılcahamam da takımımızın kamp yaptığı otelde Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Erkan Şensoy ile bir araya geldi. 

Tuzlaspor A.Ş.'den teklif aldığınızda neler düşündünüz?
Daha önceden devre arasında Numan Bey ile Diyarbekirspor için görüşmüştük.Ancak benim sözleşmem devam ederken başka bir takıma gitmek bana göre değil. 'Benim gelmem zor gitmem kolaydır'.  Eğer işler kötü gidiyorsa ve benim gitmem gerekiyorsa bir dakika bile durmam. Bunun adı kaçmak değil. Zarar vermemek için gereğini yaparım.Ama kovulmadan da gitmem. Haziran'da  konuşalım demiştik Numan Bey ile . Sonuç olarak Tuzlaspor ile görüştük ve anlaştık.Yardımcılarım 1.yardımcım Kasım Çıkla, Kaleci Antrenörüm Engin Şengül ve teknik analiz yardımcım Buğra Coşkundere ile Tuzlaspor A.Ş.'nin başarısı için buradayız. Daha sonra isteyen takımlar oldu ama Tuzlaspor' a söz verdim dedim. 


Daha önce çalıştığınız takımlar ile aynı grupta mücadele edeceksiniz bu konudaki düşünceleriniz?
Daha önce Tokatspor Karagümrükspor gibi takımlarda  çalıştım.Bizim grupta mücadele edecekler. Ama biz profesyoneliz. Burası bir şirket. Profesyenel olarak Tuzlaspor'un başarısı için her şeyi yaparız. Tabiki dostlarımızla görüşüyoruz. Rekabetle bizi takip ediyorlar. Bunu biliyorum. Bu doğal bişey. Bizde onları takip ediyoruz. Hangi takımda ne var ne yok. Karagümrük için şöyle bir özel durum var. 4 yıl orda çalıştım. Süleyman Hurma ile Samsunspor' da birlikte çalıştım. Cengiz Günaydın ile teşbihte hata olmaz abi kardeş gibiyiz. Ama iş ayrı şey. Biz kendi işimize bakacaz onlar kendi işine bakacak. Biz tabiki gidip Karagümrükspor'u  Fatih'te inşallah yeneceğiz.


Tuzlaspor A.Ş.  ile bu sezonki hedefleriniz neler ? 
 Takımın yaş grubu 25-30 arası. Tüm oyuncularımızın  gecen sezon en az 20 maçı var. Hedefimiz her zaman şampiyonluk ama mesajımız o değil. Biz sıkı bir takım kuracağız .Dinamik bir takım kuracağız ama iddialı olmak istiyoruz. İlk hedefimiz  ligin 1. bölümünü üst sıralarda bitirmek. 

Takımda uyum sorunu var mı ? 
Tuzlaspor A.Ş.'nin geçen seneden 12 oyuncusu var,   bizde 12 tane aldık. Bir uyum sorunu olacak. Her bölgeye birbirini  tehtit eden iki futbolcu istiyoruz. Bu futbolcular karşılıklı birbirleriyle oynarken tanışmıslar. Ama beraber yaşamamışlar. Bizde yaşamadık ama yaşayacağız. Tanıyacağız. Tuzla'yı tanıyacaklar,Tuzlaspor A.Ş.' yi  tanıyacaklar .Başkanı tanıyacaklar.Biz bu süreci hızlı atlatmak için bu kampı yapıyoruz. Ve başkanın koyduğu hedefe inşallah bizde ekip olarak ulaşacağız.

Sahada Teknik Direktör  dokunuşunu görebilcek miyiz?
Ekonomik bir  oyun  yapısı için çalışıyoruz. Ondan sonra planlarımızı sahaya yansıtıyoruz. İnşallah Allah'ta yardım eder. Bakın aklınıza yazın ;'' Tuzlaspor kolay pozisyon vermez, Tuzlaspor topa hakim olarak oynamayı düşünür. Tuzlaspor duran toplarda organizasyonu olur.  Rakibi de biz analiz ediyoruz. Kendi idmanlarımızda video kayıtlar alıyoruz. Bizim gecemiz gündümüz kulüp olacak.İstanbul' a gezmeye gelmiyoruz.


Saha kenarında nasıl bir Ercümend Coşkundere göreceğiz?
Ben kulübede çok ayağı kalkmam otururum. Analiz ederim. Yardımcım Kasım daha çok ayakta olur. Ben sahanın kenarında atlayıp zıplamam. Ben o işi bütün idmanlarda  yaparım.Pazar günü ise futbolcu yapar.Sahada ben yapacaksam benim oynamam lazım. Ben pazartesi salı başlarım anlatırım pazar günü ise futbolcu yapacak.Yapacak oyuncu sahada olacak.Yapmayan kenarda oturacak.
 Nasıl bir takım bizleri bekliyor?
Sezon öncesi iyi hazırlanmayan takımlarda sorunlar 60. dakikadan sonra başlar. Bizi seyrettikçe göreceksiniz. Sahada organizasyonları olan planları olan bir takım göreceksiniz. Çözüm bulabilen bir takım. Bizim takımda 60. dakika dan sonra farklı bir takım göreceksiniz.

 
İstanbul takımı olmanın zorlukları ve kolay yönleri sizce nelerdir?
İstanbulun en büyük problemi şu; Eğer oyuncuyu doğru yönlendiremezseniz  , bir sisteme adapte edemezseniz sıkıntılar başlar. Bakın ben oyuncuyu antrene ettirim, yediririm, içiririm dinlendiririm, oyuncu gider 1 saatte bütün yaptığını çöpe atabilir. Ben hoca olarak ne kadar yaparsam yapayım oyuncu bunu  cebinde tutmak zorunda. Biz oyunculara şunu söylüyoruz;'' Bakın hepiniz sözleşmeye imza attınız ne yazıyor sözleşmede Kulüp Tuzlaspor A.Ş.  oyuncu şu... Bütün sezonun parasını yarısını nakit alacak... Bu değil protokol. Bu imza yapacağın işlerin karşılığı. Senin koşmanın, kampta dinlenmenin, takımda oynamanın, doğru beslenmenın karşılığı bu imza. Oyuncuların çoğu bunu bilmiyor.Biz bunları anlatıyoruz. Biz maliyetlerin pahalı olduğunu oyunculara anlatıyoruz.


Takım kadrosu kaç kişiden oluşacak ? 
Bizim çalışma kadromuz 24 artı 3 kaleci. 4 oyuncu da  genç  olucak . Genç oyuncular bizimle olucak sakat cezalı gibi durumlarda ihtiyaç anında onlardan da faydalanacağız. Benim futbol mantığımda  ben güncelleyenim. Yaşlılık değil guncelliktir önemli olan. Eski bir üründür ama bugunkü gençlerden daha günceldir. Kendine bakar. Futbol güncel bir yaşamı temsil eder.

 
Hazırlık maçlarınızı üst liglerden takımlarlar planladığınızı öğrendik. Nedenini öğrenebilir miyiz ?
Önümüzdeki günlerde hazırlık maçları oynayacağız.  PTT 1. Lig ekipleri ile hazırlık maçları oynamak istiyorum. Benim mantığım şu bizim hedefimiz neresi PTT. 1. Lig . Ben  PTT ' den takımlarla oynayacağım çık göster kendini. Madem hedefimiz orası. Bu şekilde oyuncu farkına varacak işin. Yaptığı her idmanı ciddiye alacak. Ona göre hazırlancak. İlk maçlarnı amatör takımlarla oynayan Süper Lig takımları var.Ben öyle yapmayacağım .Ben işi zor yapacağım. Biz ilk maçı PTT takımı ile varsa Süper Lig takımı ile yapacağız. Benim derdim oyuncularımı sıkılaştırmak.Mantığım bu. 


2.Lig Kırmızı Gruptaki rakiplerinizi için neler söylemek istersiniz ? 
Bizim grubumumuz kolay bir grup değil.  Bizim grupta her takım yarışın içinde kalacaktır.Bu da aşağılardan alacağın puanların çok önemli olacağını gösteriyor. Dengeli bir grup yapılanması var.Grubumuz da iyi takımlar var. Uçurum denicek farklar yok takımlar arasında .Makas açılmayacaktır.


Kazanan kadroda ısrar eder misiniz?  süprizler olabilir mi ? 
Bir hafta önceki kazanan kadrodan oyuncuyu değiştirebiliriz. Oyuncu gelip hocam ben gecen hafta cok iyi oynadım, takım da kazandı neden bu hafta oynamıyorum diyebilir. Ama bu hafta karşısında oynayacak oyuncuyu onun baş edebilceği oyuncu değildir.O değil de başka bir takım arkadaşı daha iyi oynayabilir onun için bu hafta yedek kalabilir.Bu Tuzlaspor'un rakibini nasıl yeneceği ile alakalıdır.  Standart bir oyun tarzımız tabiki olacak ama küçük dokunuşlar mutlaka olacak. 


 Futbolcunun saha içinde dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan biri nedir ? 
Biz yarım adımın önemini anlatıyoruz.  Yarım adımın doğru atılmasını anlatıyoruz.Düşününki takımızdaki bir oyuncu kornerde yanlış bir pozisyon aldı. Adımını yanlış attı. Şampiyonluk maçı ve son dakika golü yediniz. Ne oluyor hatayı yapan oyuncu üzülüyor. Takım üzülüyor.Yedek oyuncu üzülüyor. Hoca üzülüyor. Taraftar üzülüyor.Malzemeci, masör üzülüyor.Trübünde başkan, yakınları, yönetimi üzülüyor. Ne oluyor  1 yılı çöpe atıyor. O senenin maliyeti mesela 10 trilyon  kim atıyor bunu çöpe o yarım adımı yanlış atan adam atıyor.O yüzden o yarım adımın doğru anlatılmasını anlatıyoruz. Maliyeti anlatıyoruz. Özellikle genç oyunculara anlatyoruz. 

Başkan Fevzi İlhanlı nasıl bir başkan ? 
Başkanımız Fevzi bey  iddialı bir başkan.Sonuç odaklı.Yaptığı işin karşısında bir verim almak istiyor. Harcadığı paranın karşılığını almak istiyor.Bunun adı şampiyonluktur, Play off 'tur. Bakın maçı seyrederken şunu göreceksiniz;  İlk bir kaç hafta değil belki ilerleyen haftalarda  haberlerde diyorsunuz ya şu iyi oyuncu bu iyi oyuncu diye, bu saydığınız iyi oyuncular eğer bir elin beş parmağını geçiyorsa o takım olmuş demektir. Kişiye göre değil takım oyunu oynuyordur. Ama bir iki kişi ise  oyuncuya göre olur ve biz öyle bir takım olmuyacağız ve siz bunu bize söylemiştiniz diyeceksiniz.Onun için en önemli şey rekabet. Burda en önemli sorumluluk bize düşüyor. Başkan diyecek ki ben oyuncuları aldım. Ama balansı biz kurucaz. Nasıl kuracaz ilişkimizle adaletimizle kuracağız.Başkan şuana kadar herşeyi yaptı. Yapmadı tabiki diyemem. Bir kaç da küçük rütuşumuz olacak tabi. 

Yeni sezon öncesi mesajınız nedir ? 
Futbolda en önemli  şey rekabet.  Biz ligin iddalı iyi top oynayan sıkı mücadele eden takımlarından  olacağız.Mesajımız bu. Bizim beynimizin bir tarafında tabiki şampiyonluk düşüncesi var.Bunun içinde ligin ilk periyodu çok önemli. İnşallah bu süreci çok iyi atlatırsak devre arasında çok iyi hazırlanırsak bizim ikinci yarıda hızlanmamız kolay olur. Bakın ben iddaa ediyorum;''  Biz eğer Play Off' a kalalım şampiyon oluruz. Çünkü takımmız belirli bir süreçten sonra ivmeyi yakalamış olucak.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Önce size teşekkür ederim.Tuzlapress Gazetesi aracılığı ile Tuzlaspor taraftarlarına ve Tuzla'lılara sahada oyunu ve mücadelesi ile hırsı ile azmi ile hedefi olan ve keyifle seyredecekleri bir takımları olacağını söylemek isterim.İnşallah hedefe de tüm ilçe beraber olarak ulaşacağız. 

 

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

Tuzlaspor A.Ş. Muhabiri : BURAK TUNÇ (özel röportaj haberi)

 

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TERİM İSTİFA EDECEK Mİ?
TERİM İSTİFA EDECEK Mİ?
TÜRKİYE 568. KEZ
TÜRKİYE 568. KEZ