Advert

Lisanslarımız çıkmadı, A2 takımıyla çıktık.

Spor Toto 1. Lig'de 2018-2019 sezonunun açılış maçında konuk ettiği Adana Demirspor'a 1-0 mağlup olan Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Fikret Yılmaz, "Oyuncularımın gözlerinden öpüyorum, tebrik ediyorum." dedi.

Lisanslarımız çıkmadı, A2 takımıyla çıktık.
Bu içerik 355 kez okundu.

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Fikret Yılmaz: "Oyuncularımın gözlerinden öpüyorum, tebrik ediyorum."

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu: "Bizim için güzel bir başlangıç oldu."

Yılmaz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, tek amaçlarının Kardemir Karabükspor'u en iyi şekilde temsil etmek ve sahadan en az bir puanla ayrılmak olduğunu söyledi.

Oyuncularının sahada inanılmaz bir mücadele verdiğini aktaran Yılmaz, "Maç öncesinde lisanslarımız çıkmadı. A2 takımıyla çıktık. Yedek oyuncumuz bile A2 takımındandı, 17-18 yaşında çocuklardı. Ancak hepsi aslan gibi mücadele etti. Oyuncularımın gözlerinden öpüyorum, tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı. 
Lisansların 2. haftada Hatayspor ile yapacakları maça yetişip yetişmeyeceğini kendisinin bilemeyeceğini, yönetimin bileceğini kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu: 
"Yetişmesi için önümüzdeki hafta içerisinde elimizden geleni yapacağız. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Hatayspor maçında sahaya tam kadro çıkmak için sanırım Karabük efradı da gerekeni yapacaktır diye düşünüyorum."

Bir basın mensubunun "Kardemir Karabükspor'la birlikte Karabük de küme düşmüş" şeklinde açıklaması olduğunu hatırlatması üzerine Yılmaz, şunları kaydetti: 
"Bugün artık bir kıpırdama var, ama hiçbir kıpırdama yoktu. Bizim 16 oyuncumuzun lisansı çıkmadı, bu bir duyarsızlık değil mi sizce? Bence bir duyarsızlıktı. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, bugün takımlarına sahip çıktılar. İnşallah önümüzdeki haftadan itibaren buraya gelen 16 transferimizin de lisansını çıkarırlar. Çünkü öyle elinin tersiyle itilecek bir durum değildir, herkesin ekmek davasıdır. Buraya kadar gelmişler. Herkes ailesini, çoluğunu çocuğunu geçindiriyor bu işten, inanmışlar, güvenmişler ve imza atmışlar.

Bence Karabük eşrafı harekete geçip onların lisansını çıkartıp tam kadro olarak tecrübeli oyuncularla gençleri harmanlayarak sahaya çıkartmalıdır. Şu anda benim oyuncularım tam kadro olsaydı sizlere soruyorum bu maçın sonucu böyle mi olurdu? Üç puan bu, biz puan mücadelesi yapıyoruz. İyi oynamışız, kötü oynamışız, çok iyi mücadele etmişiz ama sonuçta yenilmişiz, üç puan kaybetmişiz. Bu üç puanın ne kadar önemli olduğunu inşallah önümüzdeki haftalarda aramayız. Bu şakaya gelir bir durum değildir. İnşallah bugünden itibaren gerekli merciler beni duyar. Benim oyuncularımın lisansını çıkartır. Bu onların boynunun borcudur, onların vicdanının borcudur. Sıradan bir olay değildir."

Adana Demirspor cephesi

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, mücadelelerinden dolayı Kardemir Karabükspor oyuncularını tebrik etti.

Rakip takım oyuncularının inanılmaz bir mücadele ortaya koyduğunu vurgulayan Kutlu, "Maçtan önce bizim beklentimiz de o yöndeydi. Ben daha önce böyle bir takımda çalışmıştım. Çok koşan, mücadele eden takımla oynayacağımızı biliyorduk. Biz yeni kurulan bir takımız, her gün bizim için çok değerli. Bizim için güzel bir başlangıç oldu. Maçın başlarında girdiğimiz gol pozisyonunu değerlendirsek ilerleyen dakikalarda maçı daha rahat tamamlayabilirdik." değerlendirmesinde bulundu.

http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/mac-oncesinde-lisanslarimiz-cikmadi-a2-takimiyla-ciktik-40925235?utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CRİSTİANO RONALDO ŞOKU!
CRİSTİANO RONALDO ŞOKU!
FRANSA 4 - İZLANDA 0
FRANSA 4 - İZLANDA 0