Advert

YERLİ VE MİLLİ OLMANIN ÖNEMİNİ KAVRAMALIYIZ!

Tuzla Belediyesi Hemşehri Dernekleri Platformundan açıklama

YERLİ VE MİLLİ OLMANIN ÖNEMİNİ KAVRAMALIYIZ!
Bu içerik 456 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 100. Yılına yaklaşırken kuruluşunda hedeflenen “Muasır Medeniyet Seviyesine” ulaşmak için çok çabalar sarf etmekteyiz. Bu kadim Anadolu medeniyeti yüzyıllar boyunca Dünya’da nizam, intizam ve adaletin timsali olmuştur. Ülkemizin yeniden her anlamda Dünya’da hak ettiği yeri alabilmesi için yapılan çalışmalara sürekli olarak engeller çıkartılmaktadır. Son olarak ABD'nin açıkça Türkiye'yi hedef aldığı ekonomik bir saldırı ile karşı karşıyayız. Bu durumda TUZLA BELEDİYESİ HEMŞEHRİ DERNEKLERİ PLATFORMU olarak burada hazır bulunan dernek başkanlarımız ile bir basın açıklaması yapmak zaruri olmuştur.

Bu yaşadığımız olaylar gösteriyor ki bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var. Bu kimi zaman Siyasi, kimi zaman ekonomik, kimi zamanda askeri müdahaleler şeklinde oluyor. Dolayısı ile biz Devlet ve Millet olarak bir olmadıkça bu tür saldırılar artarak devam edecektir. Şimdi bu tür ekonomik saldırılarda bizlere düşen ise bir bilinç, bir farkındalık oluşturmaktır.

"Ülkemizin her sektöründe yerli ve milli olmanın önemini kavramalıyız. Bunu yaparken her türlü israftan ve kendi üreticimize zarar veren ithalattan kaçınmalıyız.”

Bizlerin üzerine düşen vazife sadece bu tür ekonomik saldırılarda değil, bir ömür boyu yerli malı kullanmak, tutumlu olmak ve israftan kaçınmaktır. Bu bilinci dernek üyelerimizle paylaşırken çocuklarımızın Milli olamayan mallara karşı gösterdikleri sadece özenti seviyesindeki bağlılıklarını, kaliteli ve milli olan anne ve babalarının çalışarak onların alın teri ile üretilen malların daha iyi olduğunun farkındalığını oluşturmak istiyoruz. Kendi ürettiğimiz, özellikle temel tüketim ihtiyaçları yerli üreticilerden karşılanmalı. yabancı hayranlığından uzaklaşmalıyız. Yerli ve milli olma bilinci her koşulda birinci önceliğimiz olmalı. 
Yaşadığımız bu süreçte toplumun tüm kesimlerini itidalli hareket etmeye davet ediyoruz.

Bizler Tuzla Belediyesi Hemşehri Dernekleri Platformu olarak, ülkemizin geleceği için her zaman ve her koşulda devletimizin yanındayız. Şunun bilinmesi gerekir ki aziz milletimizin vatan sevgisi ekonomik saldırılarla dize getirilemez ve getirilemeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle toplumumuzun tüm kesimlerinde bir farkındalık oluşması temennisiyle herkese teşekkür ediyoruz.

TUZLA BELEDİYESİ HEMŞEHRİ DERNEKLERİ PLATFORMU

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
EMRE FENERBAHÇE'DE
EMRE FENERBAHÇE'DE