Advert

TCMB'den sonra piyasalara güven verme sırası Rusya`da

Merkez Bankası`nın güçlü faiz artırımıyla piyasalara güven vermesi sonrasında dikkatler Rusya Merkez Bankası`nın politika toplantısında.

TCMB'den sonra piyasalara güven verme sırası Rusya`da
Bu içerik 289 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) perşembe günkü para politikası toplantısında piyasa beklentilerinin üzerinde faiz artırımına gitti. Haftalık repo faizinde 625 baz puan artırıma giderek fonlamayı maliyetini yüzde 24 seviyesine yükselten TCMB sonrasında piyasalara güven verme sırası Rusya Merkez Bankası'nda.

 

Rusya Merkez Bankası politika toplantısından çıkacak kararları bugün TSİ 13:30'da açıklayacak. Bankanın politika faizi halihazırda yüzde 7.25 seviyesinde bulunuyor. Rusya Merkez Bankası, ABD yaptırımlarının piyasaları diken üstünde tutmasıyla 2014 yılından bu yana ilk kez faiz artırımına gidebilir. BlueBay Asset Management kıdemli EM stratejisti Tim Ash, TCMB'nin doğru adımı atması ve sonrasında Rusya Merkez Bankası'nın faiz artırımı ile bu haftanın gelişen piyasalar için bir dönüm noktası olabileceğini belirtmişti. Ash'e göre Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Arjantin'e desteğinin de gelişen piyasalara yönelik algı açısında önemli olabileceğini işaret etti.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ekonomi/580348.aspx

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FENERBAHÇE YILDIZ OYUNCUYLA ANLAŞTI
FENERBAHÇE YILDIZ OYUNCUYLA ANLAŞTI
YOLLAR AYRILDI !
YOLLAR AYRILDI !