Advert

Tuzla’da Öğretmen Eğitimi Sona Erdi, Tuzla’da Eğitim Öğretim Başlıyor

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tertip ettiği seminer ve atölye çalışmaları sona erdi. Bu yıl da zengin içeriğiyle çalışmalarda pek çok üniversiteden öğretim görevlisi, yurt dışından gelen uluslararası eğitimciler, dernek ve çeşitli özel sektörlerin eğitim birimlerden eğitmenler görev aldı. Eğitim programı, Tuzla'daki devlet okulları, kültür merkezi, bilim merkezi, planetaryum gibi 38 merkezde 3 gün devam etti.

Tuzla’da Öğretmen Eğitimi Sona Erdi, Tuzla’da Eğitim Öğretim Başlıyor
Bu içerik 845 kez okundu.

Resmi okullarda görev yapan yaklaşık 2500 öğretmen,  Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 21. yüzyıl becerileri doğrultusunda, “Bilim ve Yabancı Dil Öğretimine”  odaklanarak hazırlanan programda öğretmenler atölye ve seminerlerden oluşan 150 eğitim etkinliğine katıldı.

Öğretmenlerin büyük memnuniyetiyle sona eren çalışmadan sonra kapanış konuşmasını yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Alireisoğlu; başta ilgili katılımından dolayı öğretmenlere ve okul müdürlerine süreçteki gayretleri için tebrik etti. Öğretmen Mesleki Gelişim Programı’na desteklerinden dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Önümüzdeki eğitim öğretim yılının Tuzla İlçesi’nde güzel bir ivme ile başladığını ifade etti. Çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirileceğine olan inancı ve öğretmenlerine duyduğu güveni paylaşarak yaptığı selamlama konuşmasında öğretmenlere başarılar diledi.

Tuzlalı Öğretmenler;  “Dragon Bot”, "Hologram Yapımı", “Animasyon Hazırlama”, “Milli Teknoloji Hamlesi”, “Okullarda Uzay Eğitimi, “Uygulamalı Sinema Okulu”, “Game-Based Learning”, “Online Formative Assessment”, “ Robotik”, “Kodlama” "Okçuluk” "Müzik Ve Önemi", "Film Okumaları", "STEM ve Ardunio Eğitimi", "App İnventer Mobil Uygulamalar", "Erasmus ve TÜBİTAK Projeleri Hazırlama", “Teknoloji Hamlesi”, “Activities to Promote Interaction and Communication in the EFL Classrooms”, “Authentıc Instructional And Assessment Practices In Teaching Efl”, Importance of Language in Educaton System, “Okul Rehberliğinde Aile Faktörü,  “15 Temmuz ve Ömer Halis Demir Semineri”, “Sıra Dışı Zekâ ve Üretken Düşünce”, İbn-i Haldun ve Ruhsal Zekâ”, “Eğitimde Teknoloji Kullanımı” gibi daha birçok konularda eğitimler alarak hem kişisel hem de mesleki gelişimlerine katkı sağlama imkânı buldular.

Uluslararası eğitimcilerin bulunduğu bu programda öğretmenlere İngilizce olarak konferans ve workshop çalışması yapıldı.

Ayrıca öğretmenler, katılmak istedikleri etkinlikleri kendileri tercih etti ve eğitimin sonunda öğretmenlerden anket yoluyla geri dönütleri alındı.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FENERBAHÇE YILDIZ OYUNCUYLA ANLAŞTI
FENERBAHÇE YILDIZ OYUNCUYLA ANLAŞTI
YOLLAR AYRILDI !
YOLLAR AYRILDI !