Advert

TUZLA'NIN YENİ KAYMAKAMI

İlçemiz Kaymakamlığına atanan Ali Akça yeni görevine başladı.

TUZLA'NIN YENİ KAYMAKAMI
Bu içerik 1081 kez okundu.

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyurularak Resmi Gazete’de yayınlandı.  Bu bağlamda Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır Karşıyaka Kaymakamlığına, Bursa İnegöl  Kaymakamı Ali Akça ise Tuzla Kaymakamlığına atandı.  

Ali akça kimdir ?

Tuzla’nın yeni kaymakamı Ali akça 1966 tarihinde Samsun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun'da tamamladı.1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1 yıl Maliye Bakanlığında Denetim Elemanı olarak çalıştı.

 

Daha sonra 1992 yılında Aydın Valiliği nezdinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Aydın Germencik ve Çine ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. 1993 yılında İngiltere’de 8 ay süreli genel ve mesleki ingilizce eğitimi aldı. İngiltere dönüşü Eskişehir-Han ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra, Karaman-Kâzımkarabekir, Şanlıurfa-Halfeti, Çorum-Bayat, Artvin-Arhavi Kaymakamlıkları, Bartın Vali Yardımcılığı, Konya-Çumra Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Ali Akça 2013 tarihinden beri Bursa-İnegöl Kaymakamı olarak görev yapıyordu.

19 Eylül itibarı ile göreve başlayan Ali Akça,  Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi işbirliğiyle 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü Anma Programı kapsamında Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Şehit ve Gazi Aileleri Yemeği’ne eşi Ferahil Akça ile birlikte katıldı. 

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak ilçemizin yeni Kaymakamı  Ali Akça’ya  yeni görevinde başarılar dileriz

HABER : TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
EMRE FENERBAHÇE'DE
EMRE FENERBAHÇE'DE