Advert

182 neden arar? Hastane Randevu Sistemi neden bizi arar?

Zaman zaman bilmediğimiz numaralar bizleri arar... Kimileri dolandırıcılık olabileceği şüphesiyle bu telefonları açmayıp arama motorlarından arayan numarayı aratıp bir cevap bulmaya çalışır. İşte 182'nin arama nedeni...

182 neden arar? Hastane Randevu Sistemi neden bizi arar?
Bu içerik 476 kez okundu.

Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar kafa kurcalarken bazıları da bizler için gerçekten faydalı aramalardır. Bunlardan bir tanesi de 182... Fakat bu numaranın neden aradığını bilmeyenler "182 neden arar?" diyerek araştırmaya koyuluyorlar. İşte nedeni...

182 NEDEN ARAR?

182, Hastane Randevu Merkezi'dir. Hastalar bu numarayı çevirip devlet hastanelerinden randevu alabilir ya da iptal edebilirler.

MHRS ( Merkezi Randevu Sistemi), Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı kolay randevu alma sistemidir. MHRS ile telefon ya da internet üzerinden hastane ve aile hekiminden randevu alabilirsiniz.

MHRS Randevu Sisteminden Hastane Randevusu Nasıl Alınır? 

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. 

MHRS Üzerinden Aile Hekimine Nasıl Randevu Alınır? 

Sisteme giriş yaptıktan sonra sayfanın aşağısında Aile Hekimine Randevu Al butonuna tıklayarak saat ve günlerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Ardından çıkacak sayfada yer alan bilgiler doğruysa randevunuzu kaydedebilirsiniz. 

ALO 182 ile Doktor Randevusu Nasıl Alınır? 

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır. 

MHRS Randevu İptali Nasıl Olur? MHRS üzerinden aldığınız randevunuzu randevu saatinden 15 dakika öncesine kadar iptal etme imkanınız vardır. Sisteme şifrenizle giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan Randevu Geçmişi bölümüne tıklayınız. Buradan iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafında bulunan "İptal Et" butonuna tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. 

http://www.posta.com.tr/182-neden-arar-hastane-randevu-sistemi-neden-bizi-arar-2051826?utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
EMRE FENERBAHÇE'DE
EMRE FENERBAHÇE'DE