Advert

Erdoğan: İnsanlığın kalbi olması beklenen BM'nin nabzı atmıyor

ABD merkezli Foreign Policy dergisi için BM'nin yaşadığı itibar krizi ve buna yönelik reform önerilerini değerlendiren bir yazı kaleme alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küresel liderliğe çok ihtiyaç duyulan bugünlerde Birleşmiş Milletler'i yıkmak değil, iyileştirmek durumundayız. İnsanlığın kalbi olması beklenen BM'nin nabzı bugün atmamaktadır" dedi.

Erdoğan: İnsanlığın kalbi olması beklenen BM'nin nabzı atmıyor
Bu içerik 422 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Foreign Policy dergisi için BM'nin yaşadığı itibar krizi ve buna yönelik reform önerilerini değerlendirdiği bir makale yazdı.

"Küresel liderliğe çok ihtiyaç duyulan bugünlerde Birleşmiş Milletler'i yıkmak değil, iyileştirmek durumundayız" diyen Erdoğan, "İnsanlığın kalbi olması beklenen Birleşmiş Milletler'in nabzı bugün atmamaktadır" ifadesini kullandı.
Erdoğan, "Küresel güçlerin yardım etmemesi durumunda uluslararası toplumun geri kalanı BM'de kapsamlı bir reform sürecini başlatmalıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak, Suriye ve diğer yerlerde çözümün parçası olan Türkiye'nin küresel bir lider haline geldiğini belirtti.

 

https://www.f5haber.com/siyaset/erdogan-dan-sert-elestiri-nabzi-atmiyor-haberi-1055616/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RESMEN FENERBAHÇE'DE
RESMEN FENERBAHÇE'DE
SÜPER LİG'DEN SERİE A'YA...
SÜPER LİG'DEN SERİE A'YA...