Advert

‘’TÜRKİYE'YE FBI EKİBİ GÖNDEREBİLİRİZ’’

ABD'den kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili yapılan açıklamada "Suudi Arabistan isterse İstanbul'a FBI ekibi yollayabiliriz" denildi.

‘’TÜRKİYE'YE FBI EKİBİ GÖNDEREBİLİRİZ’’
Bu içerik 255 kez okundu.
Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine büyük katkıda bulunan ve Ortadoğu'nun en etkin gazetecilerinden biri olarak bilinen Washington Post Yazarı CemalKaşıkçı, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gitmiş, kendisinden bir daha haber alınamamıştı.


ABD: FBI HEYETİ GÖNDEREBİLİRİZ

ABD Başkan Yardımcı Mike Pence, "Suudi Arabistan yardım isterse Türkiye'ye FBI heyeti gönderebiliriz. Amerika Birleşik Devletleri'nin her şekilde yardıma hazır olacağını düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ortadan kaybolması olayına ilişkin Suudi Arabistan'dan gelen 15 kişilik esrarengiz istihbarat timinin görüntüleri ortaya çıktı.

15 ESRARENGİZ TİM GELDİ

2 Ekim günü Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra ortadan kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaçırılması olayına karışan 15 kişilik esrarengiz istihbarat timin HZ SK1 ve HZ SK2 kuyruk numaralı iki ayrı Gulfstream IV tipi özel jetle Riyad'dan kalkıp Atatürk Havalimanı'na geldi. İki farklı otele yerleşen 15 kişilik ekip, ardından Suudi Arabistan Konsolosluğu'na ve konsolosluk rezidansına gitti. Ekip aynı gün akşam saatlerinde ise yine özel uçakla Türkiye'den ayrıldı.
Kameralara yansıyan görüntülerde Suudi heyeti taşıyan uçak Atatürk Havalimanı'na iniyor. Ardından zanlılar araçlarla konsolosluğa gidiyor. Zanlılar daha yine özel uçakla Türkiye'den ayrılıyor.

https://www.f5haber.com/dunya/suudiler-isterse-fbi-i-yollayabiliriz-haberi-1057939/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YALÇIN GELECEĞİ HAKKINDA KONUŞTU
YALÇIN GELECEĞİ HAKKINDA KONUŞTU
1-2 GÜN İÇİNDE KARARIMI VERECEĞİM
1-2 GÜN İÇİNDE KARARIMI VERECEĞİM