Advert

BİRLİK VE BERABERLİK

Tuzla'da bulunan dernekleri Tuzla ile buluşturacağımız yolculuğumuzun ilk misafiri Tuzla Hemşehri Dernekleri Başkanı Recep Demir’i ziyaret ederek güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

BİRLİK VE BERABERLİK
Bu içerik 903 kez okundu.

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak, Tuzla’ da bulunan Hemşehri Derneklerini, başkanlarını ve yönetimlerini Tuzla ile buluşturacağımız projemizin ilk ayağında Tuzla Hemşehri Dernekleri Başkanı Recep Demir’i ziyaret ederek güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Tuzla Hemşehri Dernekleri Başkanı Recep Demir bizleri aynı zamanda da Başkan Yardımcılığı'nı yaptığı Tuzla İlim Yayma Cemiyeti'nde misafir etti.

Röportajımıza Recep Demir’i tanıyarak başlayalım istedik.

1965 Bolu Göynük doğumlu, Gazi Üniversitesi İktisat mezunu, 1976 yılından beri Tuzla’da yerleri olan ve 1993 senesinden itibaren de bir fiil Tuzla ‘da ikametgâh eden Demir’in, STK’larla ve AK partiyle başlayan siyaset çizgisi birçok kurumda verdiği hizmet ile tecrübe ederek ilerledi.

Doğuş Otomotiv, Alsan Alüminyum, Mutlu Akü, Nova Reklam, Tuzla’da tersaneler gibi birçok kurumda yöneticilik yapan Demir, Tuzla AK Parti İlçe Teşkilatı’nın kurulmasında dönemin Belediye Başkanı İdris Güllüce ile siyasete girdi. O dönemin ilçe başkanı bugünkü Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı ile Genel Sekreter ve Başkan Yardımcılığı görevlerini 10 sene başarı ile sürdürdü.

7 sene Dr. Şadi Yazıcı ile 3 sene’ de Mustafa Ataş ile beraber çalışan Demir,  Tuzla Deniz Yıldızı, Tuzlaspor, Hemşehri Dernekleri, Cami Dernekleri ve Kızılay gibi STK’larda görev aldı. Şuan ki Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın projesi olan Hemşehri Dernekleri platformunun başkanlığını yapan Recep Demir bu görevi de Tuzla’ da yürütüyor.

Uzun yıllar süren siyaset, yöneticilik ve STK’larda ki çalışmaları ile Tuzla’da tanınan ve sevilen bir isim olan Recep Demir, Tuzla’nın Hemşehri Dernekleri ile büyük bir avantajı olduğunu dile getirdi. Herkesin birbirini tanıdığı dernek başkanlarının, yöneticilerinin ve üyelerinin Tuzla’da gerçekleştirdikleri bu birlik ve beraberliğin önemli olduğunu dile getirirken, küçük bir anekdot olarak da yaşanan gezi olaylarında Tuzla’nın gençlerinin dışında, dışardan gelen mihrakların o gün dernek programlarının olduğu kısma yönlendiğinde çıkarmak istedikleri olaylara orda bulunan farklı derneklerin temsilci ve üyelerinin birlikte müdahale etmesi, Türkiye’nin yaşadığı o zor günler de bu olayları en az zarar ile atlatan ilçemiz Tuzla olduğunun da dikkatini çekti.

Bugün Maltepe’de düzenlenmekte olan Hemşehri Günleri Projesi ilk Tuzla’da başladığını ama Şelale Park’ın Maltepe’den daha sonra açılmasını dile getiren Demir ‘’Bir fesaneyi bir Maltepe’yi İnşallah Tuzla’da da yapmak istiyoruz bunun içinde çalışmalarımız devam ediyor ’’ dedi

Demir Hemşehri Dernekleri’nin yılda iki sefer Mayıs ve Eylül olmak üzere etkinlikler düzenlediğini, bu sene yaşanan ekonomik saldırı ve şehit haberlerinden dolayı Eylül ayının programlarını hep birlikte karar alarak iptal ettiklerini bildirdi.

Tuzla’da Giresun, Samsun, Ordu, Kastamonu ve Bingöl derneklerinin üye olarak sıralamada da demografik yapıya göre önde olduğunu dile getirirken, özellikle Kars, Ardahan,Iğdır, Erzincan, Erzurum, Trabzon ve Gümüşhane derneklerinin de bu sıralamada olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra Sivas, Tokat, Çankırı, Bilecik, Sakarya ve birçok derneğinde faaliyet gösterdiğini Tuzla’da 130’un üstünde dernek bulunduğunun da sözlerine ekledi.

2019 seçimlerinde siyasetin içerisinde olacak mısınız? Örnek olarak bir meclis üyeliği düşünüyor musunuz? Sorumuza ise ben zaten siyasetin içindeyim, her zaman da olacağım ama bazı konular benim tek başıma karar vereceğim bir şey değil. Yola beraber çıktığım insan ve insanlar var buna hep beraber karar veririz, açık söylemek gerekirse böyle bir düşüncem yok dedi.

Tuzla’nın Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve diğer kurumların uyum içerisinde olmasının Tuzla için fark yarattığını söyleyen Demir açık yüreklilikle kendisinin de siyaseten taraf olduğunu dile getirdi.

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesine Hemşehri Derneklerini gündeme getirecek olan bu güzel projesi için teşekkür eden Başkan Recep Demir’e bizde yaptığı misafirperverlik için teşekkür ediyor, naçizane bir ricamızı dile getirmek istiyoruz. Şelale Park’ta Tuzla Belediye Başkanımız tarafından derneklere verilen 22 ofisin hareketlenmesinin, orada derneklerin yerlerinin açık olarak her zaman insanların ulaşabileceği ve Şelale Park'a da dernek ofislerinin olması için  tüm dernek başkanlarımızla beraber bu konuda hassasiyet göstermelerini rica ediyor aynı zaman da dostumuz olan Başkana da çalışmaların da başarılar diliyoruz.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

RÖPORTAJ: GENEL YAYIN YÖNETMENİ ERKAN ŞENSOY 

HABER: EMİNE DEMİR

FOTOĞRAF: BURAK TUNÇ

 

tuzla tuzla hemşehri dernekleri recep demir ilim yayma cemiyeti
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YALÇIN GELECEĞİ HAKKINDA KONUŞTU
YALÇIN GELECEĞİ HAKKINDA KONUŞTU
1-2 GÜN İÇİNDE KARARIMI VERECEĞİM
1-2 GÜN İÇİNDE KARARIMI VERECEĞİM