Advert

DESTEK OLALIM

Türkiye genelinde düzenlenen "Teknoloji Kaptanları" isimli yarışmaya İstanbul Emniyet Müdürlüğü METE Projesi ile katılarak, finale kalan 14 proje arasında yer aldı.

DESTEK OLALIM
Bu içerik 872 kez okundu.

İlçemiz Tuzla Emniyet Müdürlüğü’nün de Pilot ilçe olarak içinde bulunduğu projeye destek olalım.

Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 39 İlçe, Emniyet Müdürlüğü ile 59 Şube Müdürlüğü'nün tüm birimlerine katkıda bulunduğu proje;

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistem (eski adı ile mobese) şehir güvenlik kameraları, araç takip, ihbar otomasyon, 155 Çağrı, Scada arıza takip, Süreç Yönetim ve Envanter, Sayısal Harita bileşenlerinden meydana gelmektedir. Bu bileşenler ile Mobil Emniyet Teknolojileri (METE) Projesi’nin çalıştığı platform; Yazılımsal Destekli Bütünleşik Mimari" üzerinde tesis edilmiştir. Böylelikle tam yedekli, esnek şekilde büyüyebilen, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda katı hal diskleriyle hızlandırılmış, tekilleştirme teknolojileriyle donanmış, tek bir platform üzerinden sanallaştırma ve bütünleşik mimari (depolama alanı sanallaştırma ve işsürekliliği yazılımı)yönetimi sağlanmıştır. Veri alanları ile uygulama alanları ayrılmış bir altyapı tesis edilmiş, farklı güvenlik uygulamaları da aynı anda kullanılabilir olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yaptıkları işin doğruluğuna inanan insanlar, çalışmalarının denetlenmesinden, karşı fikirler ortaya atılmasından ve tercihleri üzerinde münakaşa yapmaktan zevk alırlar” özdeyişinden yola çıkan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yerli ve milli imkanlarla Mobil Emniyet Teknolojileri (METE) Yazılımı’nı geliştirmiştir. Mobil Emniyet Teknolojileri (METE) Yazılımı; Mobil cihazlara yüklenen bu yazılımla; görev tanımları sistem üzerinden yapılmış, yapılan işlerin sahada denetimi sağlanmış, görev alanları ve çalışanlar harita destekli olarak takip edilmiş, denetlenmiştir. Suçların türleri ve bölgeleri takip edilmiş, dönemsel ve bölgesel emniyet politikaları hayata geçirilmiştir. Bürokratik işlemler sayısal ortama aktarılarak, zaman ve işgücü kayıpları önlenmiş, birimlerin ihtiyacı olan bilgi ve mevzuat sayısal ortamda sağlanmıştır. Mobil Emniyet Teknolojileri (METE) Yazılımı; Projenin modülleri; asayiş uygulamaları, Günlük İcraat, Performans Modülü, Denetim Modülü, Spor Modülü, Ulaşım Sistemleri Modülü, Tutanak Sorgulama Modülü, Aranan Şahıslar Modülü, Talimat Modülü, Ziyaret Modülü gibi ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilebilen modüler bir yapıya sahiptir. Mobil Emniyet Teknolojileri (METE) Yazılımı sayesinde; Personel performans ölçümleri nesnel kriterlere göre yapılmış, uygulamalarda yaşanan aksaklıklar tespit edilmiş, aksaklıkların giderilmesi için süreçler başlatılmıştır. Anlık rapor, istatistik alınabilmiş ve birimler arasındaki bilgi akışı hızlandırılmıştır. Birim, çalışan ve denetçilerin performansı ölçülmüş, ölçülen performansa göre motivasyonu artırmak amacıyla ödüllendirilmiştir.

Finale kalan projeler;
Bilcee & Macron Turkey, Doğa Sigorta, Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.,
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Koluman Otomotiv Endüstri Aş, Mopaş Marketçilik, Nobel İlaç A.Ş., Otokoç Otomotiv - Araç Kiralama İçin Tahminlemeye Dayalı Analitik, Otokoç Otomotiv - Bulut Video Konferans, Otokoç Otomotiv - Kullanıcılarda Gelişmiş Güvenlik,
Panda Dondurmaları (Has Gıda Sanayi ve Tic Aş), SPX, Türkiye İhracatçılar Meclisi

Projeye  02 Kasım 2018 Cuma gününe kadar devam edecek oy verme işlemlerine  https://www.teknolojikaptanlari.com/yarisan-projeler adresine giriş yaparak destek ve katkılarınızı bekliyoruz.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

tuzla egm tuzla ilçe emniyet müdürlüğü tuzla son dakika teknoloji kaptanları mete projesi
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA