Advert

ALMANYA'DAN ''KAŞIKÇI'' KARARI ! ZİYARET ASKIYA ALINDI

Almanya Dışişleri Bakanı, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili Suudi Arabistan ziyaretini askıya aldığını açıkladı.

ALMANYA'DAN ''KAŞIKÇI'' KARARI ! ZİYARET ASKIYA ALINDI
Bu içerik 494 kez okundu.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı nedeniyle Suudi Arabistan ziyaret planını askıya aldığını açıkladı.

KAŞIKÇI VAKASINDA YETKİLİLERİN AÇIKLAMA YAPMASINI BEKLİYOR

Heiko Maas, Tunus Dışişleri Bakanı Hamis el-Cihinavi ile görüşmesi sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında, Suudi Arabistan ziyaretine ilişkin, Cemal Kaşıkçı vakasında yetkililerin açıklama yapmasını beklediğini dile getirdi.

 

Kaşıkçı vakasındaki iddiaların "çok rahatsız" edici olduğunu ve bu vakanın derhal ve boşluk bırakmadan tam olarak açıklanması gerektiğini vurgulayan Alman Dışişleri Bakanı Maas, Almanya olarak bu konuda Suudi Arabistan'dan eksiksiz soruşturma beklentilerini ve suçluların hesap vermesi gerektiğini ifade ettiklerini hatırlattı.

Maas, Suudi Arabistan'a planlama aşamasında olan ziyaretin ise Suudilerin yapacakları açıklama sonrası netleşeceğini ifade etti.

Heiko Maas, "Suudi Arabistan bu konuda açıklama yapacağını bildirdi. Biz de bunu bekleyeceğiz. Bu açıklama sonrası ziyaret planlarının mantıklı olup olmadığına bakıp karar vereceğiz." diye konuştu.

 

https://www.haber3.com/dunya/avrupa/almanyadan-kasikci-karari-ziyaret-askiya-alindi-haberi-4961138

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA