Advert

‘’YOL ARKADAŞIMI ONA FEDA EDEMEM’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'nin Bekir Bozdağ'ı eleştirmesine sert tepki gösterdi. Erdoğan'ın ''Yol arkadaşımı ona feda edemem'' sözleri Bekir Bozdağ'ı duygulandırdı.

‘’YOL ARKADAŞIMI ONA FEDA EDEMEM’’
Bu içerik 281 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay'ın ''Öğrenci Andı'' kararına tepki gösteren Bekir Bozdağ'ı sert bir dille eleştirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grup toplantısında yaptığı açıklamada, MHP lideri Bahçeli'ye "Yol arkadaşımı ona feda edemem" yanıtını verdi.

"YOL ARKADAŞIMI ONA FEDA EDEMEM"

Erdoğan grup toplantısında şöyle konuştu:

"Tek tipçi bir metin özentisinin çocuklarımıza her sabah okutulmasının yeri var mıdır? Anayasa Komisyonu Başkanımızın kökeni ve meşrebi üzerinden eleştirilmesinin kime ne faydası vardır? Ben ayrımcı değilim diyeceksin, Anayasa Komisyonu Başkanımız benim milletvekilim, bakanlık yapmış arkadaşımıza, bakanımıza hem hakaret, hem tehdit savuracaksın. Onun arkasında bizler varız. Bakanımıza yönelik bu tehdidi ve hakareti gerçekten bir genel başkana yakıştıramadım. Bu çok üzücüydü. Buna yol arkadaşımı feda edemem. Benim bu yol arkadaşımızın ırkçılıkla alakası yok. Kökeni Kürt olabilir ama kendisi bu millete hizmet etmenin şuurunda. Niye hedef saptırıyor, damgalama yapıyoruz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bekir Bozdağ ile ilgili yaptığı açıklamalara Bozdağ gözyaşları eşliğinde dinledi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ ?

Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur. Buyursun, mizaç ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın. Türk milleti kendisini en güzel ve yüksek mevkilere taşımıştır. Ama kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin. Andımızı fıtrat ve köküne uygun okumak isteyen varsa kendi bilir. Ancak Türk milletinin Andına kimse karışmasın, hiç kimse ortalığı karıştırmasın. PKK'lıyım, bölücüyüm, Kürdistan için çalışırım diyen varsa cezası bellidir, sonuçlarına katlanacaktır. Uyarıyorum, Sayın Bozdağ buna çok dikkat etsin. 81 ilde basın açıklaması yapan malum bir sendikanın başkanı da durum muhasebesi ve özeleştiriyi yapacak milliliği göstersin"

https://www.haber3.com/guncel/erdogandan-bahceliye-yol-arkadasimi-ona-feda-edemem-haberi-4962250

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FRANSA 4 - İZLANDA 0
FRANSA 4 - İZLANDA 0
PRENS YUVADAN UÇUYOR!
PRENS YUVADAN UÇUYOR!