Advert

KARİYERİN IŞIĞI

Eğitim Kenti Tuzla’da Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi’nin geleneksel hale getirdiği kariyer günlerinin dördüncüsünü gerçekleştirdi.

KARİYERİN IŞIĞI
Bu içerik 1329 kez okundu.

Tuzla Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi geleneksel hale gelen kariyer günlerinin dördüncüsünü bu senede düzenleyerek 22 üniversiteyi bir araya getirdi.

Tuzla Behiye Dr. Nevhiz Işıl Müdürü Cevdet Budak’ın ev sahipliğini yaptığı kariyer günlerine Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu,  Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Osman Yırtıcı, MEF Üniversitesi Dekanı Dr. Mustafa Özcan, Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Çanğır ve Tuzla’da bulunan okullarımızın müdürleri katıldı.   


Tuzla Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kariyer günlerine İstanbul Gedik Üniversitesi, Biruni Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odasının Üniversitesi, Şehir Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, MEF Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Deniz Harp Okulu Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Acıbadem Üniversitesi katıldı.    

Okul konferans salonunda Okul Müdürü Cevdet Budak’ın açılış konuşmasından sonra Tuzla Kaymakamı Ali Akça yaptığı konuşmada iyi meslek seçimi kadar iyi insan olmanın önemli olduğuna dikkat çekerken, bu tür yapılan organizasyonların öğrencilerin eğitimdeki geleceklerine büyük fayda sağlayacağını söyledi. Kaymakam Akça eğitimin geleceğimiz olduğunun üstüne basarak bu gün ki çalışmadan dolayı Okul Müdürü Cevdet Budak’ı ve tüm emeği geçenleri tebrik etti.

Kaymakam Akça, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alireisoğlu ve misafirler okul içerisinde açılan üniversiteler stantlarını gezdiler. Her stant da ayrı ayrı öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Akça üniversiteler hakkında bilgiler aldı.

Her zaman olduğu gibi eğitim olan her yerde bulunan gazetemize, 2 gün sürecek olan kariyer günleri ile ilgili olarak açıklama yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ‘’Okullarımızın, öğrencilerimizin önünün açması, diğer okullara örnek ve ilham oluşturacak şekilde çalışma yapması bizleri de gururlandırıyor. Öğrencilerimiz için şans ve fırsat, İnşallah kendileri de bunu iyi değerlendirirler. Okul müdürümüzü, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kulandı.  

4.’sü düzenlenen kariyer günlerinin baş mimarı Tuzla Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cevdet Budak ise muhabirimize yaptığı açıklama da ''Kariyer Günlerinde öğrencilerimize yol göstermeyi, onların doğru meslek ve kariyer seçmeleri açısından çok önemsiyoruz. Bu nedenle de 22 Üniversite’nin katılımıyla ayrıca İlçemizdeki Anadolu Liseleri, Meslek Liseleri ve İmam Hatip Liselerinin bulunacağı kariyer günlerini düzenledik. Bu planlama çerçevesinde 10 tane mesleki seminer yapılacak bunun da öğrencilerimizin meslek kariyerine yardımcı olacağını düşünüyoruz. Bu gün bizleri yalnız bırakmayan Sayın Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Şube Müdürümüze ve tüm öğretmenlerimiz ile her zaman yanımızda olan sizlere teşekkür ediyorum.'' dedi.

Eğitim Kenti Tuzla’nın İstanbul ve Türkiye genelindeki eğitim dalının bir numarası olan Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi’ne giderek burada geleceğiniz ve kariyeriniz ile ilgili Üniversitelerden bilgiler alarak orda olmanızı tavsiye ederiz.

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak her sene bulunarak haberini yaptığımız dördüncüsü düzenlenen Kariyer Günlerinin tüm katılımcılarına başta Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi Müdürü Cevdet Budak olmak üzere emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ
HABER: AYŞENUR TUVAŞ
FOTOĞRAF: BURAK TUNÇ

Tuzla Tuzla Kaymakamlığı Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Behiye Dr. Nevhiz Işıl
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU