Advert

‘’KENDİNİ ARAYAN ÇOCUK’’

Mimar Sinan İlkokulu'ndan ilgi ve yetenekleri keşfetmeyi amaçlayan ''Özel Okul Değil, Özel Çocuk'' sloganı ile ‘’Kendini Arayan Çocuk’’ adli bir proje yürütüyor.

 ‘’KENDİNİ ARAYAN ÇOCUK’’
Bu içerik 924 kez okundu.

Tuzla’nın Şifa Mahallesinde bulunan Mimar Sinan İlkokulu‘nda 2-F sınıfı ''Özel Okul Değil, Özel Çocuk'' sloganı ile ‘’Kendini Arayan Çocuk’’  adli bir proje yürütüyor. Projenin eğitim sistemine örnek teşkil edecek nitelikte olduğuda iddia edilmekte.


 

‘’Kendini Arayan Çocuk’’  projesi çocukların ilgi ve yeteneklerini keşfetmeyi amaçlıyor.Ayrıca bu projede öğretmen-veli işbirliği ile sınıflar öğrenme alanlarına ayrılmış. Proje başlangıcından önce her zekâ alanına bir veli olmak üzere toplam da 6 veli eğitilmiş. Eğitilen veliler haftanın 4 günü günde iki saat sınıfa gelerek, öğrencilerle birlikte kendi zekâ alanına dair zengin içerikli etkinlikler gerçekleştiriyor.Bu uygulama sayesinde hem öğrencilerin okula karşı olumlu tutumları en üst seviyeye ulaşmış, hem de veliler kendi zekâ alanları hakkında fazlaca donanıma sahip olmuşlar.

Mimar Sinan İlkokulu 2-F sınıfı, ufak bütçelerle sınıfı özel okulları aratmayacak donanıma ve eğitim sistemine geçirmenin gururunu veliler ile birlikte yaşıyor.

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. 
 

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU