Advert

‘’OKUL BİR AİLEDİR’’

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi Muhabirimiz Ayşenur Tuvaş bu hafta Eğitim Kenti Tuzla’nın yeni okullarından biri olan Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu’nda Müdürü Yılmaz Ünlütürk ile bir araya gelerek Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokuluna yönelik konuları ele alan bir röportaj gerçekleştiriyor.

‘’OKUL BİR AİLEDİR’’
Bu içerik 1097 kez okundu.

Müdürüm ilk olarak sizi biraz tanıyalım.

Yılmaz Ünlütürk. 1968 Sakarya/Akyazı doğumluyum. 1997 yılın da Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldum. Evliyim 3 çocuğum var.

 


 

Okulunuzdan biraz bahseder misiniz?

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında faaliyete başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz ’ün emri ile bünyemizde aynı isimde bir ortaokul açılmış oldu. 24+1 25 Derslik Sınıf, Fen Teknoloji ve Teknoloji Tasarım Laboratuvarı, Bilgisayar Sınıfı, Resim ve Müzik Sınıfı, Konferans Salonu ve Kapalı Spor Salonumuz okulumuzda mevcut. Fiziki şartlarımız yeterli fakat donanım açısından bazı eksiklerimiz var. İnşallah en kısa sürede onları da tamamlayacağız.


 

Kaç kişilik öğretmen kadrosu ile çalışıyorsunuz?

Ortaokul da 23, İmam Hatip Ortaokulu’nda 12 Öğretmenimiz var. Şuan öğretmenlerimizin %90’ı kadrolu %10’u ücretli öğretmenlerden oluşuyor. Bu sene kadromuzu hemen hemen tamamladık diyebiliriz.
Şuan okulunuzda kaç öğrenciniz bulunuyor?


Şuan 536 öğrencimiz bulunuyor. Bunun 170 tanesi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi geri kalanları da Ortaokul öğrencisi. 14 tane Ortaokul, 12 tane de İmam Hatip Ortaokulu için sınıfımız var.Bir bina da iki farklı okul bulunuyor.

Evet, aynı bina da iki farklı okul var.  İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve Ortaokul öğrencileri farklı katlarda bulunurlar ama ortak alanları bir arada kullanırlar. Öğrenciler aynı üniformayı giyerler sadece armalarında isim değişikliği olur.


 

Peki, iki farklı okulun bir çatı altına gelmesinin sebebi nedir?

Bir binada iki farklı okulun olmasının en büyük sebebi bu muhitte başka bir Ortaokulun olmaması , ayrıca İmam Hatip Öğrencilerinin yoğunluğu da diyebiliriz.
İmam Hatip Ortaokulu’nun bir artısı var mıdır? Varsa bunlar nelerdir?


İmam Hatip Ortaokulu’nda, Ortaokul da ki bütün dersler işlenir. Buna ilaveten yabancı dil Ortaokul da İngilizcedir ama İmam Hatip Ortaokulu’nda İngilizce + Arapçadır. Bunun dışında Kuran-ı Kerim dersleri İmam Hatip Ortaokulların da zorunludur, Ortaokullar da ise seçmeli derstir. Farkları bunlar bunun dışında Ortaokuldan mezun olan bir öğrenci de İmam Hatip Ortaokulu’ndan mezun olan bir öğrenci de istediği her okulu tercih edebilir. Çünkü ikisinde de temel dersler ve ders saatler aynıdır. Sadece İmam Hatip Ortaokulların da fazla ders vardır.


 

Öğrencileri geleceğe hazırlarken nasıl bir yol izliyorsunuz, planlarınız, hedefleriniz nedir?

Önce iyi insan, sorumluluğunu bilen insan, devletine ve milletine faydalı olan insan ve hangi kademede olursa olsun işini en iyi şekilde yapan insan olmalı. Kaliteli, kişilikli ve karakterli bir insan yetiştirmeli. Daha sonra kariyer basamakları da gelir.


 

Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu neden tercih edilmeli?

Okulumuz yeni bir okul. Fiziki ortamlar en ince ayrıntısına kadar güzel düşünülmüş. Öğretmenlerimiz ilk defa 
bu okulda  kadrolu olarak göreve başladılar. Bu anlamda başarının bu tarz öğretmenlerle geleceğini düşünüyorum. 

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından okulunuz adına beklentileriniz nelerdir?
Daha sağlıklı, daha güzel, daha avantajlı, okul ve öğrenciler adına da başarılı bir yıl olmasını hedefliyoruz.


 

Son olarak öğrencilere, velilere ya da öğretmenlere vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Okul bir ailedir. Yani, nasıl bir çatı altın da 5-6 kişilik bireyler aynı duyguları paylaşıyorsa. Veliler, öğrenciler, öğretmenler ve okul idaresi de aynı hüznü sevinci paylaşabilmeli. Eğer bu oluyorsa okul bir aile olur ve başarı gelir. Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak, yaptığımız keyifli röportaj ve misafirperverlikten dolayı başta Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yılmaz Ünlütürk olmak üzere tüm eğitimci ve çalışanlara teşekkür eder, başarılı bir Eğitim-Öğretim yılı geçirmelerini dileriz.

 

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ
RÖPORTAJ VE FOTOĞRAFLAR: AYŞENUR TUVAŞ

tuzla tuzla son dakika tuzla ilçe milli eğitim müdürlüğü Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA