Advert

Berat Albayrak: Büyük operasyonu iki ayda püskürttük!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomik saldırılara ilişkin, "Büyük operasyonu 2 ayda püskürttük" dedi. Bakan Albayrak, yıl sonunda cari dengenin çok daha sürprizlere gebe olduğunu söyledi.

Berat Albayrak: Büyük operasyonu iki ayda püskürttük!
Bu içerik 266 kez okundu.

Bursa'da iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

— Ağustos ayı ile birlikte geniş kapsamlı spekülatif bir atakla karşı karşıya kaldık. İki ayda hızlı ve güçlü adımlarla bu sürecin bir çoğunu bertaraf ettik. Ekonomideki etkileri teker teker yok ediyoruz. Güçlü sonuçlar alacağız.

— İki temel alana odaklandık. Mücadele alanımızın başına enflasyonu koyduk. Kur fiyatlaması enflasyonla mücadelemizi daha önemli hale getirdi.

— Eylül ayında fiyatlardaki anomalite eylül ayı enflasyon raporunu incelediğimizde birçok sektör dolar kurunu 8 liradan hesaplayarak fiyatlama oluşturmuş. O dönem geçti, bu süreç ortadan kalktı. Fiyatlama davranışları normale inmeli ki enflasyonda tersine trendi hissetmeliyiz. Yüzde 10 kampanyası ekim ayında başlamasına rağmen geçtiğimiz yıla yakın bir rakam çıktı.

— Türkiye bugün ağustos ya da eylül ayından çok daha iyi durumda. Reel sektöre de iş düşüyor. Birkaç aylık fırsatçı fiyatlama davranışları geride kaldı. Sorumlu davranışların atılmasını bekliyoruz. ÖTV ve KDV adımları attık. Güçlü bütçe disiplini kararlılığımızı sürdürüyoruz. Seçime gidiyoruz, bütçe disiplini mali disiplin… Polülizm yok. Enflasyonda kasım ve aralık aylarında çok daha olumlu sonuçlar göreceğiz.

https://www.f5haber.com/gundem/buyuk-operasyonu-iki-ayda-puskurttuk-haberi-1062787/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA