Advert

TACİKİSTAN'DA CEZAEVİNDE İSYAN

Tacikistan'ın Khujand şehrindeki yüksek güvenlikli bir cezaevinde dün gece geç saatlerde çıkan isyanda 27 kişi öldürüldü.

TACİKİSTAN'DA CEZAEVİNDE İSYAN
Bu içerik 245 kez okundu.

Tacikistan'ın Khujand şehrindeki yüksek güvenlikli bir cezaevinde dün gece çıkan isyanda 25'i mahkum 2'si gardiyan 27 kişi öldürüldü. Yerel makamlar isyanı doğruladı ancak hiçbir ayrıntı vermedi. İsmini açıklamak istemeyen bir İçişleri Bakanlığı görevlisi, isyanın dün gece geç saatlerde DEAŞ üyesi olduğu düşünülen bir mahkumun bir gardiyana saldırması ve silahını ele geçirmesiyle başladığını söyledi. Hapishanede bulunan bir güvenlik görevlisi, içeride güvenliğin saatler sonra sağlandığını bildirdi. Tacikistan'ın kuzeyindeki Khujand şehrindeki hapishanede DEAŞ üyeleri dahil olmak üzere dini aşırılık suçundan mahkum olan tutuklular bulunuyor. 
İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün raporuna göre, Tacikistan güvenlik güçleri 1997 yılında Khujand Cezaevi'nde patlak veren olaylarda en az 24 kişiyi öldürmüştü. Ancak hükümet dışı kaynaklar, 100 kadar mahkumun öldürüldüğünü iddia etmişti. 

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/587855.aspx

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FATİH TERİM'DEN MHK AÇIKLAMASI
FATİH TERİM'DEN MHK AÇIKLAMASI
LARİN ORTALIĞI KARIŞTIRDI
LARİN ORTALIĞI KARIŞTIRDI