Advert

BAŞARI BASAMAKLARINI HIZLA TIRMANIYORLAR

Eğitim Kenti Tuzla’nın eğitimcileriyle bir araya gelerek okullarımızı ve eğitimcilerimizi Tuzla ile buluşturmaya devam ediyoruz. Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi Muhabirimiz Ayşenur Tuvaş bu hafta Halil Türkkan İmam Hatip Ortaokulu’nda Müdür Mehmet Tuncel ile bir araya gelerek Halil Türkkan İmam Hatip Ortaokuluna yönelik konuları ele alan bir röportaj gerçekleştiriyor.

BAŞARI BASAMAKLARINI HIZLA TIRMANIYORLAR
Bu içerik 1281 kez okundu.

Röportajımıza Okul Müdürümüzü tanıyarak başlıyoruz;
İsmim Mehmet Tuncel. Tokat Niksar doğumluyum. Memuriyet hayatına ilk kez Tokat da başladım. Daha önce Diyanet de çalıştım. Öğretmenlik, Müdür Yardımcılığı ve Müdürlük görevlerinde bulundum. İmam Hatip Lisesi’nde 8 yıl görev yaptıktan sonra 2 yıldır Halil Türkkan İmam Hatip Ortaokulu’nda müdürlük yapmaktayım.

Okulunuzdan biraz bahseder misiniz?

Okulumuz daha önce Tuzla Halil Türkkan İmam Hatip Lisesi’ne bağlı bir okuldu. 2 sene önce okulumuz ayrıldı. Bu 2 seneye bakıldığında baya yol kat etmişiz. Geçen sene başarı anlamında Tuzla da ki ortaokullar arasında ilk 5’in içerisindeydik. Okulumuz fiziki açıdan da ve donanım olarak mükemmel denilebilecek seviyede. Okulumuzda Robotik Kodlama Atölyesi var, genelde okullarda Robotik Kodlama Atölyesi’ne pek rastlanmaz. Ayrıca Bilişim Teknoloji sınıfı,4 ayrı Fen Laboratuvarı, Atölye, Resim ve Müzik Sınıfları, Etüt Sınıfları, Spor Salonu ve Okçuluk Salonu, Kütüphane ve Konferans Salonlarımız da bulunuyor.  

 

Şuan okulunuzda eğitim görmekte olan kaç öğrenciniz bulunuyor?

Okulumuzda şuan da 585 öğrencimiz var. Öğrencilerimiz burada oldukları için çok mutlular, okullarını seviyorlar.   
 

Kaç kişilik öğretmen kadrosuyla çalışmaktasınız? 
45 Öğretmenimiz var. Öğretmenlerimizde burada olmaktan mutlular ve işlerini severek yapıyorlar. Hatta arada koridorda gezerken sınıfları görürüm ve ders de bir tane oturan öğretmenime denk gelmem, hepsi ayakta çocuklara bir şeyler öğretmenin mücadelesi ve sevgisi içinde ders işlerler. Çünkü Öğretmenlerim mutlu, mutlu oldukları içinde iyi bir hizmet vermenin duygusunu hissediyorlar.    

 

İmam Hatip Ortaokullarının, Ortaokullardan farkı nedir?
İmam Hatip Ortaokullarında görülen kültür dersleri ve dini dersler var. Hem ortaokulların gördüğü dersleri gördükleri için hem de dini eğitim aldıkları için biraz daha muhafazakâr yapıya sahipler. Dini konuda daha hassas olan öğrenciler yetiştirme çabasındayız. Maalesef ülkemizde ve dünyamızda yaratılış gayesini unutmuş insanların sayısı günden güne çoğaldığı için Türkiye’de İmam Hatip Okulları bir modeldir.  Öğrenciler burada hem akademik anlamda hem de dini anlamda bilgiye sahip oluyorlar.


Öğrencileri geleceğe hazırlarken nasıl bir yol izliyorsunuz? 

Malum 15 Temmuz da acı bir olay yaşadık. Bu bakımdan çocukları geleceğe hazırlarken, geleceğimizi emanet edebileceğimiz bilgi ve donanımlı bir nesil olması için çabalıyoruz. Malum bu kitlede olan insanlar din adına ülkemizi sömürdüler, din adına insanlarımıza kurşun sıktılar ve yine din adına cenneti kazanmak arzusuyla adam öldürebilen bir zihniyete sahip oldular. Bunun geçmişine bakıldığın da görüyoruz ki asıl kaynaklarımızdan beslenmeyen insanlar bir gün 
kendi annesine babasına, ülkesine ve devletine bile düşman olabilecek hale gelebiliyor yada getiriliyor. Bunun için çocuklarımızın damarlarını gerçek kaynakla beslememiz gerekiyor, oda Kuran ve Sünnet. Yani insanların dediği ile değil Rabbimin dediği ve kurtarıcı olarak gönderilmiş Peygamberlerin sözleri ile İnsanlar donatılmalı ve bilgi sahibi edilmeli.

 

Halil Türkkan İmam Hatip Ortaokulu neden tercih edilmeli? 
Okulumuz da Tuzla dışından gelen birçok öğrencimiz var. Kayıt işlemleri için gelen veliler okulumuzun tavsiye edildiğini söylüyorlar. Bu bizi daha gayretli ve akademik anlamda daha iyi seviyeye gelmek için motive ediyor. Veliler bize güveniyorlar o yüzden çocukları tamamen bize bırakıyorlar.
 

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından beklentileriniz nelerdir?
Projelerimizi daha iyi konuma getirerek, projelerle anılan ve projelerle belli bir mesafe kat eden, maddi ve manevi anlamda projelerinden kesinlikle taviz vermeyen bir gelecek hedefliyoruz. Bu konuda öğretenlerime ve öğrencilerime güveniyorum. Ayrıca ortaokullar arasında ilk beşin içindeki derecimizi birinciliğe taşımayı da hedefliyoruz. 
 

Son olarak vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?
Öncelikle okulumuzu tercih eden herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımız geleceğimizi emanet edeceğimiz insanlardır. Eğer bir çocuk yanlış davranışı benimser ise o çocuğa yazık olur ama biz çocuklarımızı iyi ve faydalı şeylere alıştırırsak bu bizim iyi bir eserimiz olur.

 
 

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak, yaptığımız keyifli röportaj ve misafirperverlikten dolayı başta Halil Türkkan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Tuncel olmak üzere tüm eğitimci ve çalışanlara teşekkür eder, başarılı bir Eğitim-Öğretim yılı geçirmelerini dileriz.
 

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ
RÖPORTAJ VE FOTOĞRAFLAR: AYŞENUR TUVAŞ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORHAN AK İSTİFA ETTİ
ORHAN AK İSTİFA ETTİ
BURSASPOR YILDIZ OYUNCUNUN HEYKELİNİ YAPTI!
BURSASPOR YILDIZ OYUNCUNUN HEYKELİNİ YAPTI!