Advert

BAKAN DÖNMEZ'DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Doğal gaz ve elektrikte arz güvenliği ile alakalı bir sorunumuz kalmadı" dedi. Bakan Dönmez, "Yılbaşına kadar elektrik ve doğal gazda zam yok. Yılbaşında tekrar bakacağız. elbette maliyetler düştüğünde bir indirim söz konusu olabilir." ifadelerini kullandı.

BAKAN DÖNMEZ'DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR
Bu içerik 220 kez okundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez NTV'de soruları cevaplıyor.

 
 

Bakan Dönmez'in konuşmasından satır başları şöyle:

İran yaptırımları tek taraflı olarak yaptırım uygulamaya başladı. En önemlileri arasında da enerji yer alıyor.

Başta komşu ülkeler olmak üzere tüm ülkelerin olumsuz etkileneceğini belirtmiştik. İran'la 5-6 yıllık doğalgaz kontratımız var. TÜPRAŞ alternatiflere bakıyor.

Piyasada akaryakıtla ilgili sıkıntı olmayacak şekilde alternatif arayışlara devam ediyorlar. Sadece İran halkını değil bölge halkını da etkiler. Bu yaptırımların uygulanmayacağını ifade etmiştik. Bunu zaman gösterecek. Türkiye'nin pozisyonu bellidir. Tek taraflı yaptırım sadece İran halkına değil, bölge halkını etkiler.

İran'a baktığınızda yıllık 5 milyon varil üretimi var. Bu dünyaya baktığımızda yüzde 5. Yarısını ihraç ediyor. Türkiye'de bunların arasında.

Öyle anlıyoruz ki ABD tekrar 6 ay sonra durum değerlendirmesi yapacak. Pozisyonları bu şekilde. Biz her halükarda alternatifsiz kalmamak açısından arayışlarımıza devam ediyoruz. TÜPRAŞ da özel sektör onlar da devam edecek.

İkinci sondaj gemisinin satın alma işlemleri gerçekleşti. Testleri yapılacak, kısa süre içinde Türk karasularında göreceğiz. Daha çok Karadeniz'de sondaj faaliyetlerine devam edeceğiz.

Doğal gaz ve elektrikte arz güvenliği ile alakalı bir sorunumuz kalmadı.

Yılbaşına kadar elektrik ve doğal gazda zam yok. Yılbaşında tekrar bakacağız. elbette maliyetler düştüğünde bir indirim söz konusu olabilir.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/587946.aspx

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FRANSA 4 - İZLANDA 0
FRANSA 4 - İZLANDA 0
PRENS YUVADAN UÇUYOR!
PRENS YUVADAN UÇUYOR!