Advert

İLK ŞİİR KİTABINI OKUYUCULARIYLA BULUŞTURUYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, ilk şiir kitabını 18 Kasım 2018 Pazar günü saat 15:00'da okuyucularıyla buluşturuyor

İLK ŞİİR KİTABINI OKUYUCULARIYLA BULUŞTURUYOR
Bu içerik 733 kez okundu.

Farklı çalışmaları ile tanıdığınız Alpaslan Durmuş bu kez şair kimliği ile karşınızda, Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda ilk şiir kitabını 18 Kasım 2018 Pazar günü saat 15:00'da  imza gününde okuyucularıyla buluşturuyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. 

Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında “Küreselleşmenin Eğitime Yansımaları” başlıklı teziyle 2002 yılında tamamladı. Aynı enstitüde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında doktora çalışmasını hâlen sürdürmektedir.

1994-2000 yılları arasında öğretmen ve idareci olarak Kırklareli’de ve İstanbul’da resmî ve özel öğretim kurumlarında görev yaptı. 2000 yılında bir eğitim danışmanlığı firması kurdu. Bu tarihten sonra farklı türlerde ve düzeylerde eğitim kurumlarına danışman olarak hizmet verdi. 2016 yılına kadar kurduğu eğitim danışmanlığı, içerik üretimi ve yayıncılık hizmetleri veren kurumunun Genel Müdürü olarak çalışmalarına devam etti.

Yayıncı, yazar, yayın yönetmeni, yazı işleri müdürü, editör, danışman, redaktör, düzeltmen vb. görevlerle katkıda bulunduğu kurum ve kuruluşlardan bazıları şunlardır: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, EDAM Yayınları, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye Yeşilay Cemiyeti.

Birçok sivil toplum kuruluşunda farklı görevler üstlenmiş olup 2005’ten itibaren üyesi olduğu TBYM’nin (Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği) 09 Mart 2015’te icra edilen 5. Olağan Genel Kurul’unda Yönetim Kurulu üyesi seçilmiştir. Bu tarihten itibaren 2016 yılı Ağustos ayına kadar TBYM Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini  yaptı.

Evli ve üç çocuk babası olan Alpaslan Durmuş, 29 Ağustos 2016 tarihinde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına Kurul Başkanı olarak atandı. 

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, şimdi ise 18 Kasım 2018 Pazar günü de  ilk şiir kitabını Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda  saat 15:00'da okuyucularıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

 

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

 

meb Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu alpaslan durmuş
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU