Advert

GENÇ BAŞKANLAR GELİYOR

Bu yıl ilk defa yapılan “e-temayül”ün ardından aday adayları için kritik süreç başlarken; bir yanda da AK Parti’de yerel seçim hazırlıkları kapsamında istişare toplantıları hız kazandı

GENÇ BAŞKANLAR GELİYOR
Bu içerik 438 kez okundu.

Bu yıl ilk defa yapılan “e-temayül”ün ardından aday adayları için kritik süreç başlarken; bir yanda da AK Parti’de yerel seçim hazırlıkları kapsamında istişare toplantıları hız kazandı. Bu hafta içinde tüm teşkilat yöneticileri gruplar hâlinde AK Parti Genel Merkezine çağrılacak. Aralarında o ilin belediye başkanları, il başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile il genel meclisi başkanlarının olduğu geniş katılımlı toplantılar yapılacak. Gruplar hâlinde gerçekleştirilecek toplantılar, yerel yönetimlerden sorumlu 12 başkan yardımcısı başkanlığında olacak. Toplantılarda seçim hazırlıkları masaya yatırılacak. O il ve ilçelerin başkan adayları belirlenmiş ise bu isimleri teşkilat ile paylaşılacağı belirtiliyor. Henüz belirlenmemiş başkan adayları için ise fikir alışverişinde bulunulacak.

İlk yarış elektronik ortamda yapıldı

Toplantıda seçim çalışmalarında teşkilat, milletvekili ortak hareket etmesi yönünde de gerekli tavsiyelerde bulunulacak. Listede yer alacağı söylenen genç ve kadın belediye başkan adaylarına seçim meydanlarında yalnız bırakılmaması için genel merkez tarafından mesaj verilecek. AK Parti’de özellikle gençlerin ilçe belediyelerde aday gösterilmesine dikkat edilecek.

İlk yarış elektronik ortamda yapıldı

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un başkanlığında oluşturulan strateji ekibini toplayacağı belirtiliyor. Toplantıda, seçim kampanya sürecinde gelinen nokta başta olmak üzere manifesto ve miting programlarının ele alınması bekleniyor. Genel başkan yardımcıları ve cumhurbaşkanlığı danışmanlarının da yer aldığı strateji ekibi rutin olarak her çarşamba toplantı gerçekleştiriyor. Erdoğan’ın bu toplantıya ilk kez başkanlık edeceği bildirildi.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/fotogaleri/ilk-yaris-elektronik-ortamda-yapildi-19052.aspx?O=5

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU