Advert

LÜKSEMBURG'DA ULAŞIM ÜCRETSİZ HALE GELİYOR

Avrupa'nın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg, dünyada bir ilke imza atacak. Koalisyon hükümeti tren, tramvay ve otobüslerdeki biletleri önümüzdeki yaz kaldırarak ulaşımı ücretsiz yapacak. Ülke İstanbul'un orta halli bir ilçesi olan Bahçelievler kadar bir nüfusa sahip.

LÜKSEMBURG'DA ULAŞIM ÜCRETSİZ HALE GELİYOR
Bu içerik 206 kez okundu.

Lüksemburg, toplu taşıma araçlarını ücretsiz hale getirerek dünyada toplu taşıma araçlarını ücretsiz yapan ilk ülke olmaya hazırlanıyor.

Başbakan Xavier Bettel liderliğinde seçilen koalisyon hükümetinin planları çerçevesinde, tren, tramvay ve otobüslerdeki biletler önümüzdeki yaz kaldırılacak.;
Uygulama yaklaşık 110 bin kişiyi ilgilendirecek. Bir çalışmada, sürücülerin 2016 yılında trafik sıkışıklığında ortalama 33 saat geçirdiği ileri sürüldü.

Ülke 600 bin nüfusa sahipken, Fransa, Belçika ve Almanya'da yaşayan yaklaşık 200 bin kişi Lüksemburg'da çalışmak için her gün sınırı geçiyor.

TÜM BİLETLER KALDIRILACAK

Lüksemburg'da bu yaz, hükümet 20 yaşın altındaki çocuk ve gençler için ücretsiz ulaşım imkanı sunuldu. Ortaokul öğrencileri kurumları ve evleri arasında ücretsiz servisler kullandı.
2020 yılının başından itibaren tüm biletler kaldırılacak ve biletlerin toplanması ve bilet alımlarının denetlenmesinden tasarruf edilecek.

Trenlerdeki birinci ve ikinci sınıf bölümler hakkında ne yapılacağına dair bir karar henüz alınmadı.

https://www.f5haber.com/dunya/dunyada-ilk-toplu-tasimalari-ucretsiz-olacak-haberi-1067554/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YARI FİNALİSTLER BELLİ OLDU
YARI FİNALİSTLER BELLİ OLDU
FENERBAHÇE VE GALATASARAY'A CEZA
FENERBAHÇE VE GALATASARAY'A CEZA